Marihuana na telefon. Snoop Dogg inwestuje duże pieniądze w "ziołowego Ubera"

Snoop Dogg inwestuje w marihuanę. Włożył majątek w "ziołowego Ubera". Firma dostarcza klientom do domu marihuanę zamówioną przez aplikację.
Firma Eaze działa na takiej zasadzie jak inny amerykański start-up - Uber. Jednak zamiast przewozu osobowego można za jej pomocą zamówić porcję medycznej marihuany. Aplikacja łączy pacjentów - mieszkańców Kalifornii - z lokalnymi przychodniami. Firma zapewnia, że kierowca dostarczy zamówiony produkt w ciągu 15 minut.

W aplikację nazywaną przez użytkowników "ziołowym Uberem" postanowił zainwestować sam Snoop Dogg. Raper wraz z innymi przedsiębiorcami (m.in. Fresh VC i 500 Startups) ulokował w firmie niebagatelną kwotę 10 mln dolarów. Dzięki temu już zapowiedziano znaczny rozwój jej działalności - na początek Eaze chce zatrudnić 50 nowych pracowników.

Eaze działa obecnie w 34 amerykańskich miastach. Usługa nie jest jednak dostępna dla każdego, kto chciałby zapalić skręta. Aby móc z niej skorzystać, należy najpierw przejść weryfikację w systemie aplikacji - pacjent musi przedstawić wydane przez lekarza zalecenie do stosowania medycznej marihuany. W przyszłości firma nie wyklucza jednak świadczenia usługi dostawy marihuany rekreacyjnej tam, gdzie pozwala na to amerykańskie prawo. Od początku swojej działalności wykonała już 30 tys. dostaw.

Firma założona w 2014 r. przez Keitha McCarty'ego, wcześniej pracownika firmy oferującej biznesową sieć społecznościową Yammer, jest jednym z kilku start-upów funkcjonujących na dynamicznie rozwijającym się rynku handlu marihuaną. Inwestorzy coraz częściej podejmują decyzję o ulokowaniu swoich środków w firmach mających zamiar działać w tym segmencie nawet w stanach, w których marihuana jest nielegalna, ponieważ pozwoli im to rozpocząć działalność natychmiast, gdy decyzja o legalizacji zostanie podjęta przez rząd.

Snoop Dogg, wielki miłośnik marihuany, nie pierwszy raz inwestuje w powiązaną z nią firmę. Raper kilka lat temu wprowadził na rynek aerozol eliminujący specyficzny zapach palonej marihuany, a niedawno postanowił firmować swoim nazwiskiem urządzenie przypominające e-papierosa służące do podgrzewania porcji suszu.

Polub i bądź na bieżąco!Więcej o:
Komentarze (48)
Marihuana na telefon. Snoop Dogg inwestuje duże pieniądze w "ziołowego Ubera"
Zaloguj się
 • Mariusz Weselak

  Oceniono 83 razy 63

  Nic dziwnego, w USA branża konopna należy do najszybciej rozwijających się, gdyby nasz rząd docenił nie tylko medyczny ale też ekonomiczny potencjał drzemiący w marihuanie udało by się zwiększyć znacząco PKB. tutaj jest kilka innych przykładów ciekawych przykładów biznesów konopnych
  www.cannabisnews.pl/7-najciekawszych-startupow-branzy-konopnej/

 • Oceniono 70 razy 58

  Doładnie Panie Mariuszu, w USA jeden stan za drugim legalizuje marichunę medyczną, jest już ich 27, z kolei 4 stany zalegalizowały już marihuanę rekreacyjną (oraz Washington DC, stolica USA), biznes się kręci, państwo dostało ogromny zastrzyk gotówki. Polacy! Zróbmy to też!

 • x2014

  Oceniono 34 razy 34

  juz od dawna mozna zamowic ziolo przez telefon, ale czas dostawy jest dluzszy niz 15 min

 • lechujarek_wolski

  Oceniono 5 razy 3

  Od lat w Stanach można zamówić przesyłkę maryśki z Kanady - w Kolumbii Brytyjskiej (Okanagan Valley) uprawiają nawet lepszą niż na Jamajce i jest ona legalna!

 • lechujarek_wolski

  Oceniono 2 razy 2

  Ya man - let's roll a big MF spliff fo'yo'ies!

 • lechujarek_wolski

  Oceniono 5 razy 1

  Niggaz get busy? Siuur ... tylko skąd się biorą te "krzywdzące" opinie, że Niggaz to drug pushers & pimps?

 • x2014

  0

  sa rozne firmy, ktore od dawna dostarczaja trawe do domu, zadna nowosc, pewnie chce zmonopolizowac rynek

 • pyrazgzikiem

  Oceniono 4 razy 0

  Dżizas!

 • lechujarek_wolski

  Oceniono 5 razy -1

  Nie tak dawno Dr Dre i Curtis "50 Cent" Jackson promowali po demoludach własne marki słuchawek - frajerów nie sieją!

  wyborcza.biz/biznes/1,101558,15647461,50_Cent_w_Markach_bedzie_promowal_sluchawki_za_1_tys_.html

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX