Wittchen robi drugie podejście do polskiej giełdy. Wcześniej były "niesprzyjające warunki"

Wittchen, polski producent obuwia i galanterii skórzanej, powraca do planów wejścia na Giełdę Papierów Wartościowych (GPW) w Warszawie. Debiut planuje jeszcze w tym roku.
Informację tę potwierdziły dwa niezależne źródła, w tym jedno bezpośrednio w GPW cytowane przez agencję Reuters.

- Rzeczywiście rozważamy debiut na giełdzie. Planowana emisja prywatna jest szacowana na 20-30 mln zł. Dojdzie do niej najwcześniej na wiosnę 2015 r. Pieniądze są potrzebne na rozwój. Na szczegóły jest jednak za wcześnie - mówił pod koniec lipca 2014 r. Jędrzej Wittchen, prezes firmy. Zastrzegł wtedy jednak, że wszystko jest jeszcze w bardzo wstępnej fazie.

Wittchen plany już miał

Należąca do rodziny Wittchenów spółka planowała już debiut na GPW w 2011 r., gdy chciała pozyskać 60 mln zł na rozwój firmy i spłatę zadłużenia. Odwołała jednak ofertę, uzasadniając to niesprzyjającymi warunkami na rynku.

Wittchen prowadzi obecnie 52 salony i outlety, a jej głównymi rynkami eksportowymi są Ukraina, Rosja i Białoruś.Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasWięcej o:
Komentarze (1)
Wittchen robi drugie podejście do polskiej giełdy. Wcześniej były "niesprzyjające warunki"
Zaloguj się
  • radek_sziwa

    Oceniono 1 raz 1

    Mówcie co chcecie, ale jak kupiłem ich portfel 5 lat temu tak do dziś nie ma ani jednego rozdarcia, przetarcia, wyprutych nitek itd. Dałem za niego coś 200zł. Wcześniej zmieniałem portfele mniej więcej co rok. Lekko wyblakła skóra w jednym miejscu tylko.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX