Bata znika z polskiego rynku. Czeski producent obuwia zamknął wszystkie sklepy nad Wisłą

Czeska firma obuwnicza Bata zamknęła wszystkie sklepy w Polsce - informuje portal Retailnet.pl. Firma po 20 latach wycofuje się z kraju.
Jak dowiedział się portal Retailnet.pl, spółka Bata Poland, właściciel sklepów sieci Bata działających na terenie naszego kraju, zakończyła działalność. W ciągu ostatnich trzech tygodni zamknięto wszystkie 13 sklepów. Obecnie buty Bata można kupić jedynie za pośrednictwem sklepu internetowego, który obsługuje czeski oddział firmy.

Bata w znanej obecnie postaci pojawiła się w Polsce w 1995 r. Firma otwierała swoje sklepy obuwnicze głównie w centrach handlowych. Jak przypomina Retailnet.pl, w 2012 r. polski oddział przeprowadził restrukturyzację, w wyniku której zamknął kilkanaście nierentownych sklepów. Jeszcze w ubiegłym roku firma otworzyła dwa nowe punkty: w Krakowie i Bielsku-Białej.

W ubiegłym tygodniu pisaliśmy o zakwestionowanej przez UOKiK praktyce Baty polegającej na wyłączaniu swojej odpowiedzialności za uszkodzenia elementów ozdobnych butów i informowanie klientów, że nie stanowi to podstawy do złożenia reklamacji.

Bata jest czeską firmą obuwniczą, powstała w 1894 r. Sprzedaje buty w ponad 90 krajach i posiada sieć 4,6 tys. sklepów. Właścicielem polskiego oddziału Bata Poland jest International Footwear Investment B.V.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasZdjęcie BATA Buty MAIT 893-4673 Zdjęcie BATA Mokasynyy GUILMI 5199554 Zdjęcie BATA Sandały damskie SASKO 764-8661
BATA Buty MAIT 893-4673 BATA Mokasynyy GUILMI 5199554 BATA Sandały damskie SASKO ...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info


Więcej o:
Komentarze (55)
Bata znika z polskiego rynku. Czeski producent obuwia zamknął wszystkie sklepy nad Wisłą
Zaloguj się
 • grizzly26

  Oceniono 251 razy 179

  Bata nie jest czeską firmą. Powstała w Czechach przed wojną (grubo), ale po wojnie z Czech się wyprowadziła i ma siedzibę w Luksemburgu i Szwajcarii od tej pory. Nie ma z Czechami poza historią praktycznie żadnego związku. Przerażająca jest głupota dziennikarzyn z wyborczej...

 • przechrztaimason

  Oceniono 175 razy 131

  Żegnamy oszustów.

 • alexx42

  Oceniono 128 razy 112

  "właścicielem polskiego oddziału Baty jest Internetional Footwear Investement B.V."
  CZyli jak zwykle, w przypadku kłopotów z wymianą, zwrotem lub oddaniem pieniędzy szukaj wiatru w polu.
  Płakać po was nie będziemy.

 • junkier

  Oceniono 83 razy 67

  No i co z tego, ktoś po nich będzie płakać?

  W Polsce jest tyle świetnych firm robiących dobrej jakości buty, i na dodatek wytwarzane w Polsce: Wojas, Nord, Ryłko, Badura, Eksbut, Lesta, Pilpol, Otmęt, długo by wymieniac.

 • extrafresh

  Oceniono 84 razy 56

  Żegnamy bez żalu.

 • naw18

  Oceniono 78 razy 52

  Baj baj, nie bedę po was plakal.
  Kolej na Deichmana i CCC - podobny scheiss

 • warszawiak67

  Oceniono 49 razy 43

  I bardzo dobrze. Trzy razy musiałem u nich reklamować te same buty. Rozkleiły się od razu po 2 tygodniach chodzenia. Jakość "Chińska" ceny bynajmniej nie.

 • zgw

  Oceniono 74 razy 36

  buty służyły najwyżej 2 sezony, ale cena! nie żal mi

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX