Prawdopodobnie najlepszy szef na świecie - zabrał ponad 6 tys. pracowników na wakacje, przy okazji pobił też rekord Guinnessa

Chiński miliarder zabrał ponad połowę ze swoich 12 tys. pracowników na wakacje do Francji, aby uczcić 20-lecie firmy. Czterodniowa wycieczka kosztowała ok. 33 mln euro.
Li Jinyuan - prezes chińskiej korporacji Tiens Group - postanowił uczcić 20-lecie istnienia swojej firmy w nietypowy sposób i zabrał 6400 pracowników na wakacje do Francji. Najpierw cała wycieczka udała się do Paryża, gdzie chiński miliarder wynajął 140 hoteli, aby zapewnić wszystkim zatrudnionym przez siebie ludziom zakwaterowanie. Na miejscu podczas prywatnych wycieczek pracownicy Tiens Group zwiedzili Luwr, wieżę Eiffla, a także obejrzeli występ kabaretu Moulin Rouge.

Rekord Guinnessa

Po wizycie we francuskiej stolicy następnym przystankiem było Lazurowe Wybrzeże, gdzie Li wynajął ok. 5 tys. pokoi w cztero- i pięciogwiazdkowych hotelach w Cannes i Monako. Jakby tego było mało, miliarder postanowił pobić rekord Guinnessa w najdłuższym na świecie zdaniu ułożonym z ludzi. Pracownicy chińskiej firmy ustawili się w wielki napis: "Tiens' dream is Nice in the Cote d'Azur", czyli "Marzeniem Tiens jest Nicea na Lazurowym Wybrzeżu".





Jeden z najbogatszych Chińczyków

Cała wyprawa kosztowała około 33 mln euro. Na szczęście Tiens Group to olbrzymi konglomerat działający w bardzo wielu branżach, m.in. w turystyce, biotechnologii i ochronie zdrowia, a sam Li Jinyuan jest jednym z najbogatszych Chińczyków wg magazynu "Forbes" (24. miejsce).

Tak wielkie przedsięwzięcie nie byłoby oczywiście możliwe bez pomocy francuskich władz. Zresztą nietrudno im się dziwić - turystyka przyciąga do tego kraju ponad 85 mln ludzi rocznie, którzy wpompowują w tamtejszą gospodarkę ok. 150 mld euro rocznie, czyli 7 proc. PKB. Tylko w zeszłym roku Francję odwiedziło 2 mln Chińczyków.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas





Więcej o:
Komentarze (14)
Prawdopodobnie najlepszy szef na świecie - zabrał ponad 6 tys. pracowników na wakacje, przy okazji pobił też rekord Guinnessa
Zaloguj się
 • pesimist

  Oceniono 93 razy 89

  6 tys. Chińczyków można zabrać, trzymają się razem, nie rozłażą i łatwo nad tym tłumem zapanować, wyobraźcie sobie 6 tys. Polaków na takim wypadzie ;)

 • amicus2012

  Oceniono 41 razy 35

  Rosyjcy miliarderzy kupuja jachty, aby zablysnac. Chinscy zabieraj 6 tys. pracownikow na wyjazd integracyjny".

 • mg_40

  Oceniono 22 razy 14

  Widzę tam flagi Szwajcarii, Niemiec, Rosji, USA, UK. A gdzie flaga Zielonej Wyspy, szóstej potęgi gospodarczej Unii Europejskiej?

 • swinton

  Oceniono 21 razy 5

  Tu pokazana jest przyszłość zbiorowej turystyki.
  Miliony chińskich turystów którzy zadepczą wszystko.

 • adin_null_adin

  Oceniono 6 razy 4

  Słowem Niceę trzeba omijać.

 • asfalt

  Oceniono 18 razy 2

  Smutne. Procowac jak niewolnik (nie wiem ile lat) i jedyne co finansuje to 4 dni oplaconej wycieczki w grupie! I jeszcze trzeba glupkowato na niebiesko sie ubierac i pozowac na plazy do zdjec z samolotu. Ja bardzo dziekuje ale wole sobie pokajakowac na pieknych polskich jeziorach wsrod natury, kiedy mi sie podoba, bez szefa, kolegow i kolezanek z biura.

 • swinton

  Oceniono 4 razy 2

  i.wp.pl/a/f/jpeg/18158/plaza_chiny.jpeg

  a później

  i1.pudelekx.pl/07d09df9cf14253ebd99419236102a5eb5f9ae05/dirty_beaches_in_china_01-jpg

 • elenita

  Oceniono 1 raz 1

  Wypasione to pamiątkowe zdjęcie z toy-toyami. 6 tys. Chińczyków w kolejce do klopa.

 • cinsson

  0

  hmmm Łukaszenka, Putin i Kim go przebiją :D

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX