"Wiedźmin 3" z rekordem sprzedaży. 4 mln sztuk! "Trzyletnie nakłady na produkcję zwróciły się w jeden dzień"

Damian Szymański
09.06.2015 15:17
A A A
Wiedźmin

Wiedźmin (Mat. prasowe)

"Wiedźmin 3" święci triumfy na całym świecie. Gra rozeszła się w nakładzie przekraczającym 4 mln sztuk. - Już w dniu premiery zwróciły nam się całe poniesione przez trzy lata nakłady na produkcję - cieszy się Adam Kiciński, prezes CD Projektu.
Polska firma CD Projekt podała pierwsze wyniki sprzedaży "Wiedźmina 3". W ciągu dwóch tygodni od majowej premiery grę kupiły 4 mln graczy na całym świecie, co oznacza, że trzyletnie koszty produkcji, które przekraczają 120 mln zł, zwróciły się w jednym dniu premiery. - Jesteśmy bardziej niż zadowoleni ze sprzedaży, która przekroczyła nasze oczekiwania - mówi Adam Kiciński, prezes CD Projektu.

Wyniki sprzedażowe nie powinny zaskakiwać. "Wiedźmin 3" został bardzo pozytywnie odebrany zarówno przez media, jak i graczy, osiągając w Metacritic, serwisie agregującym oceny, bardzo wysoką średnią - powyżej 90.

Wcześniej spółka podawała, że w przedsprzedaży rozeszło się ponad 1,5 mln kopii gry, a sam budżet marketingowy wyniósł 35 mln dol.

Od momentu premiery "Wiedźmin 3" utrzymuje się na listach najlepiej sprzedających się gier na takich platformach, jak: Steam, GOG.com, Amazon czy PlayStation Network. Według danych firmy badawczej Gfk od trzech tygodni gra zajmuje pierwsze miejsce w sklepach w Wielkiej Brytanii.

Po opublikowaniu danych o sprzedaży kurs CD Projektu na giełdzie rośnie ok. 14 proc.

A tak "Wiedźmin 3: Dziki gon" prezentuje się na PlayStation 4 - przedstawiamy wideorecenzję gry

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasLubisz grę, ale chcesz jeszcze przeczytać książki? Saga Andrzeja Sapkowskiego w wersji elektronicznej jest dostępna tutaj >>

Zobacz także
Komentarze (57)
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najważniejsze informacje