Darmowy wstęp na siłownię i jacuzzi. Fiskus zadba o swoich urzędników. Ile to będzie nas kosztować?

Fiskus bierze się za swoich pracowników. Resort finansów chce poprawić tężyznę fizyczną urzędników skarbowych. Wyśle ich na siłownie, fitness i pływalnie - pisze "Puls Biznesu". Ile to będzie nas kosztować?
Ministerstwo Finansów ogłosiło przetarg na udostępnienie skarbowcom i ich rodzinom obiektów sportowych. Jak informuje "PB", ćwiczenia mają służyć zwiększeniu tężyzny fizycznej urzędników skarbowych, a tym samym ich wydajności i motywacji do działania.

Karnet Open i jacuzzi

Od zwycięzcy przetargu oczekuje się zapewnienia urzędnikom karnetu Open, czyli nieograniczonego dostępu, 7 dni w tygodniu, do co najmniej 1,5 tys. obiektów w całej Polsce.

Pracodawca chce zapewnić swoim pracownikom pełny zakres usług. Co to oznacza? M.in. darmowe wejścia na siłownie, zajęcia pilates, stretchingu, aerobiku i jogi, a po wysiłku - relaksującą saunę i jacuzzi.

Tężyzna za ponad 800 tys. zł

Ponadto w każdym mieście wojewódzkim urzędnicy mają mieć dostęp do co najmniej jednego basenu, a w Warszawie - przynajmniej do dziesięciu. Ile nas to będzie kosztowało? Resort szacuje, że całkowita wartość zamówienia (bez VAT) powinna zamknąć się w kwocie 200 tys. euro, czyli ponad 800 tys. zł.

W całym aparacie skarbowym zatrudnionych jest blisko 64 tys. pracowników. W przeprowadzonej ankiecie wstępne zainteresowanie wyraziło 380 osób. Resort jest jednak przekonany, że chętnych będzie więcej.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Więcej o:
Komentarze (2)
Darmowy wstęp na siłownię i jacuzzi. Fiskus zadba o swoich urzędników. Ile to będzie nas kosztować?
Zaloguj się
  • olias

    0

    zbliżają się wybory. potężna armia urzędników i ich rodzin jest ostatnią szansą PO na przetrwanie. Poszedł więc sygnał do szefów - wolno j...ać budżet państwa, byle urzędnik wiedział co może stracić.

  • allerune

    0

    Mam nadzieję że będą pamiętali o opodatkowaniu tego, bo darmowy fitness to jakby nie było przychód...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX