Tytoniowy gigant wchodzi na rynek e-papierosów. Szykuje się przejęcie największego sprzedawcy w Polsce

Właściciel marek Pall Mall, Vogue i Lucky Strike poszerza horyzonty. Chce sprzedawać elektroniczne papierosy i kupuje w tym celu największego polskiego importera.
Do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wpłynął wniosek British American Tobacco Investments z Londynu o przejęcie kontroli nad spółką Dziurłaj, Urban i Wspólnicy wraz z grupą zależnych od niej spółek, które razem tworzą grupę kapitałową Chic. Jest ona największym w Polsce importerem i sprzedawcą elektronicznych papierosów i akcesoriów do nich.

Do grupy Chic należą takie marki, jak: Volish, Mild, Liqueen i Provog. Z kolei British American Tobacco oferuje w Polsce papierosy Lucky Strike, Pall Mall, Vogue czy Viceroy.

Zgodnie z przepisami transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce. Oceniając koncentrację, UOKiK może jej zakazać, wydać zgodę lub zgodę warunkową, czyli uzależnić ją od spełnienia przez przedsiębiorcę dodatkowych warunków.

Grupa Chic już we wrześniu informowała o zawarciu warunkowej umowy nabycia 100 proc. jej udziałów przez BAT. - Mocno zaangażowaliśmy się w rozwój produktów nikotynowych nowej generacji, już teraz mamy silne kompetencje i ofertę w tej kategorii. Mamy ambicje być liderem i potencjał Chic Group wzmacnia naszą ofertę dla dorosłych palaczy na rynku, który jest dla nas strategiczne ważny - mówił wówczas Nicandro Durante, dyrektor generalny BAT.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Więcej o:
Komentarze (24)
Tytoniowy gigant wchodzi na rynek e-papierosów. Szykuje się przejęcie największego sprzedawcy w Polsce
Zaloguj się
 • tenare

  Oceniono 8 razy 6

  Po przejęciu rynku w Polsce e-papierosów "inwestorzy" zlikwidują ten rynek, albo podniosą ceny e-papierosów do poziomu wyższego niż sprzedawane przez siebie wyroby tytoniowe.
  Tak, czy inaczej "Lucky Strike, Pall Mall, Vogue czy Viceroy" muszą się sprzedawać dalej...
  bez e-konkurencji. Nie dali rady z lobbowaniem i zakazem e-papierosów - to przejmują biznes.

 • rasta-mw

  Oceniono 3 razy 3

  Zaczynałem od "Milda" ale ciężko się go wapowało, potem kupiłem w e-dym zestaw 2 efajek te już były lepsze, używałem ich przez pół roku, aż poprzepalałem wszystkie zapasowe grzałki. Zanim doszła do mnie przesyłka z nowymi grzałkami, kupiłem kilka paczek "analogów" i to wystarczyło bym wrócił do starego nałogu. E-pety "zbawczo" działają na układ odechowy, kaszlu palacza pozbywasz się w kilka tygodni. Ale nie pomagają w pozbyciu się nałogu i to ich największa wada ((

 • llubellak

  Oceniono 4 razy 2

  Kto pamięta Kowboja z reklam Marlboro? Fajki jak alkohol, kto chce ten pali i pije i to jego prywatny biznes. W Polsce w branży tytoniowej pracuje wiele tysięcy ludzi, tytoń pochodzi z polskich plantacji przez co powinniśmy wspierać tę branże a nie podnosić nonstop akcyzę!
  Tym sposobem zarzynamy bardzo dobrze prosperująca branże

 • wysokiej-klasy-specjalista

  Oceniono 2 razy 0

  Wraca moda na palenie. I tu proszę o wyrozumiałość. Badania jednoznacznie wykazały, że nikotyna zabija. Mój Ojciec - nałogowy palacz, zmarł na raka płuc. Mi jako biernemu palaczowi z dzieciństwa pozostała astma. Przykładów jest multum. Po jakie licho wydając niemałe pieniądze, ludziska zabijają siebie i swoich bliskich?!? Rozumiem jeszcze ludzi starszych - kiedyś świadomość była ,,tak se,, a i uzależnienie robi swoje. Ale młodzi, często wydawałoby się niegłupi ... A przy okazji nabijają kasę koncernom.

 • zerozer52

  Oceniono 3 razy -1

  E-papierosy to taki sam syf jak zwykłe fajory.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX