31 piórników na godzinę i 7,8 tys. książek dziennie. Tak kupowaliśmy wyprawkę szkolną online [INFOGRAFIKA]

Wyprawka szkolna kosztowała w tym roku średnio 264 zł. Najdroższe były podręczniki dla uczniów podstawówki, a najwięcej podręczników rodzice kupowali pod koniec sierpnia. Wielu z nich zdecydowało się na zakup na aukcjach internetowych. Sprawdzamy tegoroczne trendy.
31 piórników na godzinę i półtora plecaka na minutę - w takim tempie kupowaliśmy w tym roku przybory szkolne na Allegro. Portal aukcyjny specjalnie dla pieniadze.gazeta.pl zebrał dane dotyczące tegorocznej sprzedaży artykułów niezbędnych każdemu uczniowi.

Gorączka zakupów rozpoczęła się w tym roku już w lipcu, a szczyt sprzedaży podręczników przypadł na 25 sierpnia. - Zaobserwowaliśmy ciekawy trend. Rodzicie pierwszaków znacznie wcześniej przystępują do zakupu podręczników. Im starsza klasa, tym przygotowania do nowego roku szkolnego zaczynają się później - informuje Anna Tokarek z Allegro.Średnia cena podręczników dla szkoły podstawowej wyniosła prawie 27 zł, dla gimnazjum 18 zł, a dla szkoły ponadgimnazjalnej ponad 25 zł. - Tegoroczny sezon był udany, choć początkowo wydawało się, że darmowy podręcznik do klas pierwszych wpłynie dużo bardziej na sprzedaż - mówi Anna Tokarek.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Pieniądze.gazeta.pl - polub nas na Facebooku >>>

Więcej o:
Skomentuj:
31 piórników na godzinę i 7,8 tys. książek dziennie. Tak kupowaliśmy wyprawkę szkolną online [INFOGRAFIKA]
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX