Komentarze (80)
Bloger wytyka manipulacje w reklamach leków przeciwbólowych. "Brednie. A w najlepszym razie nieścisłość"
Zaloguj się
 • skipper_kiper

  Oceniono 114 razy 100

  Kiedy slucham tych codziennych reklamowych bredni na jakikolwiek temat,
  nie do wiary, ze sa ludzie, ktorzy sie na to nabieraja...

 • stekelenburg2

  Oceniono 39 razy 39

  Nie ma nic lepszego jak reklama w polskojęzycznym radio panaceum na nietrzymanie moczu w momencie uzupełniania kalorii...

  O eliksirach na "uporczywe zaparcia" nawet nie pomnę...

  Reklamy w polskiej TV i radio to istny horror współczuję wszystkim którzy muszą to szaleństwo znosić.

 • liftertoja

  Oceniono 30 razy 28

  Z tym Gripeksem to jest tak, ze to jakby reklama "leku na AIDS" - wez go i w testach nie wyjdzie ci, ze jestes chory, mozesz smialo uprawiac seks... Czlowiek chory na grype zaraza innych... ktoprzy tez siegna po Gripeks. A co moze grypa wie najlepiej moja matka, ktora postanowila "przechodzic" chorobe i skonczylo sie to zapaleniem miesnia sercowego, w wyniku ktorego serce stracilo 2/3 wydolnosci - do konca zycia jest skazana na przyjmowanie masy leku i z osoby sprrawnej i aktywnej stala sie osoba, ktorej wejscie na 4 pietro zajmuje 10-15 minut, ma wszczepiony rozrusznik z defibrylatorem itd. itd. Jak teraz slysze reklamy w stylu "olej chorobe, baw sie dobrze" to mam ochote walic w mordy ich autorow.

 • remis1

  Oceniono 32 razy 26

  Ilekroć słyszę te reklamowe brednie pusty śmiech mnie ogarnia, ale to nie do mnie skierowane.

 • nisko.latajacy.ninja

  Oceniono 32 razy 22

  Mam mieszane uczucie, gdy to czytam. To wszystko oczywiście prawda, tyle że znana od wielu lat każdemu względnie świadomemu konsumentowi i trochę głupio, jak się widzi, że ktoś właśnie odkrył tę 'Amerykę'. Kofeina wykazuje synergię z bardzo wieloma farmaceutykami. Wzmacnia się nią nie tylko paracetamol, ale też i niesteroidowe leki przeciwzapalne. Bierzemy zwykłą aspirynę, dorzucamy kofeinę i bum - mamy etopirynę na ból głowy. Do wielu leków przylepia się dopisek 'forte' czy 'max' dodając kofeinę. Sprawa leku 'Gripex' również jest znana od bardzo dawna, głównie właśnie z racji nazwy sugerującej, że to lek terapeutyczny na grypę. Tymczasem zawiera substancje wyłącznie łagodzące objawy bólowe, gorączkowe, nieżyty górnych dróg, kaszel. Działanie leku opiera się na tym, że organizm sam się leczy (z przeziębienia, nie z grypy), a nam trochę łatwiej na to się czeka. Dobrze, że coraz więcej ludzi zdaje sobie sprawę z tego, że paracetamol w zasadzie poza bólem i gorączką niczego nie leczy. Mniej ludzi dostrzega zasadniczą różnicę pomiędzy paracetamolem a niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi jak kwas acetylosalicylowy czy ibuprofen. Jeszcze mniej ludzi zdaje sobie sprawę z toksyczności paracetamolu. Wciąż reklamuje się go jako "łagodny dla żołądka", nie wspomina się natomiast o tym, że wątroba ma ciężką przeprawę z jego metabolizmem. Osoby często pijące alkohol powinny z paracetamolem uważać. Paracetamol można łączyć z aspiryną (polopiryną, etopiryną) oraz ibuprofenem dla silniejszego działania przeciwbólowego i przeciwgorączkowego. Zdaje się nawet, że jakaś firma ogłosiła w reklamie kombinację paracetamolu i ibuprofenu jako jakiś przełom w nauce (sic!). Nie można natomiast łączyć salicylanów z ibuprofenem. Nie bierzemy ibupromu z aspiryną, bo narażamy się na zwiększone ryzyko krwawień z przewodu pokarmowego.

 • bloxyx

  Oceniono 25 razy 21

  żeby tak zakazać wszystkich reklam….

 • swan_ganz

  Oceniono 15 razy 13

  może i ten inspektor z dużymi firmami sobie nie radzi ale za to z małymi (a szczególnie polskimi) jak najbardziej tak... Uwalił w końcu Profarm za sprowadzenie na prośbę lekarza, nietypowego leku czy im odpuścili?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX