Krokiety, burgery i chipsy z owadów? Już niebawem kupisz je w holenderskich marketach

Holenderska sieć hipermarketów będzie sprzedawać jadalne owady. Hamburgery, krokiety lub całe larwy już niebawem będą leżały w chłodniach obok mielonej wołowiny.
Jumbo - druga co do wielkości sieć hipermarketów w Holandii wprowadza do swojej oferty jadalne owady. "Chodzi o stworzenie alternatywy dla mięsa i ryb" - cytuje oświadczenie spółki Rmf24.pl.

Już niedługo w marketach będzie można kupić zakąski i hamburgery zrobione z larw motyli i świerszczy oraz pasty pomidorowe z dodatkiem chrząszczy. Do tej pory w Holandii produkty spożywcze z owadów można było kupić tylko w wyspecjalizowanych sklepach z żywnością biologiczną.

W Belgii owady kupisz w Carrefourze

Miesiąc temu jadalne owady wprowadziła do swej oferty sieć Carrefour w Belgii. Można tam kupić krokiety, hamburgery i przekąski z owadów. Sklep sprzedaje również Buggie Crisps, czyli całe owady, które można upiec w piekarniku, posypać solą i jeść zamiast chipsów. Ich smak przypomina podobno orzechy.Owady zawierają niezbędne proteiny, a ich produkcja nie obciąża tak środowiska naturalnego jak produkcja mięsa. Dlatego też Organizacja Narodów Zjednoczonych do spraw Wyżywienia i Rolnictwa przekonuje Europejczyków do przerzucenia się z produktów mięsnych na owady jadalne. Światowa Organizacja Zdrowia uważa, że mogą one rozwiązać problem głodu na świecie.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Pieniądze.gazeta.pl - polub nas na Facebooku >>>

Więcej o: