Kupił pasztet z królikiem w Biedronce. Skład: 110 proc. Co na to producent? "Nie wprowadzamy klienta w błąd"

Pan Przemysław kupił w Biedronce pasztet z królikiem La Speciale. Gdy sprawdził skład produktu, okazało się, że suma składników w pasztecie wynosi aż 110 proc. Postanowił wyjaśnić tę kwestię u producenta, a całą sytuację opisał w serwisie wykop.pl.
Pan Przemysław kupił pasztet z królikiem La Speciale, wyprodukowany przez grupę Konspol. Był mile zaskoczony faktem, że w pasztecie jest aż 80 proc. mięsa z królika, jednak zastanowił go skład procentowy produktu. Po zsumowaniu wszystkich składników, wyszło... 110 proc.Firma uspokaja

Pan Przemysław zapytał producenta, jak to możliwe. Odpowiedź na swego maila dostał już następnego dnia. - Mogę pana uspokoić, że zawartość procentowa składników podana jest całkowicie prawidłowo, a ich suma 110 proc. wynika z faktu, że jest to produkt tradycyjnie pieczony o niskiej wydajności (90 proc.), a składniki mięsne podawane są w ilościach użytych do produkcji. - wyjaśnił Wiesław Duda, dyrektor ds. Nadzoru Lekarsko-Weterynaryjnego Konspolu.

Jak dodał, zazwyczaj producenci w składzie podając skład otrzymują sumę 100 proc., jednak dotyczy to produktów o wysokiej wydajności, w których np. z 50 g mięsa otrzymujemy 100 g produktu. W składzie pasztetu z królikiem Konspolu jest więcej niż jeden składnik mięsny.

- Gdyby [do produkcji pasztetu] użyty był tylko jeden składnik mięsny, wtedy zastosowana byłaby formuła "110 g mięsa użyto do przygotowania 100 g produktu", tak jak stosujemy np. na kabanosie gdzie jest 135 g mięsa na 100 g produktu - wyjaśnił Duda.

Do wytworzenia pasztetu "La Speciale" użyto bowiem również wieprzowiny oraz wątroby, która, zgodnie z przepisami, nie jest uznawana za mięso. Stąd skład pasztetu wynosi aż 110 proc. Duda zapewnił, że takie oznakowanie jest prawidłowe i nie wprowadza konsumentów w błąd, a panu Przemysławowi zaoferował gratis paczkę z wyrobami Konspolu, która dotarła do klienta kilka dni później.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

POLUB NAS


Więcej o:
Komentarze (14)
Kupił pasztet z królikiem w Biedronce. Skład: 110 proc. Co na to producent? "Nie wprowadzamy klienta w błąd"
Zaloguj się
 • janbar22

  Oceniono 28 razy 12

  Procenty odnoszą się do części pewnej całości, którą jest w tym przypadku porcja pasztetu, więc porównanie z gramaturą (125 gr mięsa na 100 gr produktu) jest całkowicie chybione, zaś cała sprawa śmierdzi i producent powinien się wstydzić, nie zaś bzdurnie tłumaczyć... Czekam, aż wypuszczą pasztecik z wielkim napisem "100% mięsa z królika!", zaś w składzie będzie 40 % wątróbki i 20% wody.

 • Oceniono 20 razy 8

  Polecam przeczytać mój oryginalny tekst: www.wykop.pl/ramka/2321824/pasztet-z-krolikiem-z-biedronki/

  "Pan Przemysław" :)

 • Oceniono 21 razy 7

  Ten artykuł jest trochę.... przesadzony/naciągnięty/powycinany/niepełny/itp itd... :)

  Polecam przeczytać mój oryginalny tekst: www.wykop.pl/ramka/2321824/pasztet-z-krolikiem-z-biedronki/

  "Pan Przemysław" :)

 • morsik2

  Oceniono 5 razy 5

  Zupełnie jak poparcie dla Putina.

 • romano404040

  Oceniono 1 raz 1

  a taki pasztet pol na pol krolika i wolowiny: 1 krolik i 1 wol ......:)

 • r0b0l

  0

  dostał 10% gratis ;))

 • tadeuszp3

  Oceniono 26 razy 0

  cóż, ja często słyszę z ust pisowców, że CAŁA Polska popiera ich pomysły ......
  300%- 500% normy ?? :)

 • sven731

  Oceniono 12 razy -6

  cenzura nie dopuszcza komentarzy, dmokracja i wolnosc slowa !

 • sven731

  Oceniono 38 razy -16

  110% ? chłopska filozofia, szukacie naiwnych ? pasztet z królika ? a co robi tam miąso wieprzowe ? tradycyjnae oszustwo polaczków-katolickich.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX