Litwini atakują firmy reklamujące się w rosyjskiej TV. Aktywiści oznaczają w sklepach ich produkty

Litwini wzięli na celownik sklepy i firmy reklamujące się w rosyjskich stacjach telewizyjnych. Grupa aktywistów okleja produkty pierwszej potrzeby wizerunkiem stonki ziemniaczanej - karykaturą rosyjskiego symbolu patriotycznego.
Stosunki Rosji z Ukrainą przerażają wielu Litwinów, którzy obawiają się, że ich kraj może być następnym celem wrogich działań Władimira Putina. Strach pobudza antyrosyjskie nastroje w całym kraju. Swój gniew wyrażają przede wszystkim różnego rodzaju grupy działaczy społecznych, a jedna z nich postanowiła w dość niezwykły sposób "zaatakować" produkty codziennego użytku w litewskich sklepach.

Założyciele facebookowej grupy "Nie kupuj kremlowskiej propagandy" na celownik wzięli sklepy i producentów, którzy reklamują się w transmitowanych na Litwie rosyjskich stacjach telewizyjnych. Ich akcja polega na umieszczaniu naklejek na opakowaniach artykułów pierwszej potrzeby, takich jak: mleko, pasta do zębów, szampon czy płyny i proszki do prania.Co znajduje się na naklejce? Stonka ziemniaczana, która ma przedstawiać w krzywym zwierciadle jeden z rosyjskich symboli patriotycznych - wstążkę św. Jerzego, umieszczaną w widocznym miejscu w celu upamiętnienia i uczczenia bohaterów Dnia Zwycięstwa 9 maja 1945 r.Członkowie grupy piszą na swoim facebookowym profilu, że "oznaczają naklejkami z wizerunkiem stonki produkty reklamowane w rosyjskich kanałach, aby pokazać rodakom, które firmy wspierają agresję Krymu". - Mamy nadzieję, że te działania uświadomią przedsiębiorcom, że uczciwi Litwini nie wspierają rosyjskiej propagandy i że będą oni unikać oglądania reklam w rosyjskich stacjach - napisali w portalu społecznościowym.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

POLUB NAS


Więcej o:
Skomentuj:
Litwini atakują firmy reklamujące się w rosyjskiej TV. Aktywiści oznaczają w sklepach ich produkty
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX