W ciągu roku zarobił na banku 6 tys. złotych. Jak? Zwroty za zakupy spożywcze, tankowanie, nagrody

Czy da się w ciągu roku wycisnąć z banku dwie średnie krajowe? Da się. Mr Złotówa, autor bloga Bankobranie, udowodnił, że przy dobrze zarządzanym koncie i kilku trikach można bez problemu zarobić na banku kilka tysięcy złotych. Jak? Zobaczcie jego wpis i naszą rozmowę z blogerem.
5833 zł - tyle na banku w 2014 r. zarobił autor bloga Bankobranie. W tym 3044 zł za zwroty za zakupy spożywcze i tankowanie, 799 zł za nagrody rzeczowe i 1990 zł za premie za otwarcie konta. Da się? Wygląda na to, że nie jest to aż tak trudna rzecz.

Damian Szymański, Pieniadze.gazeta.pl: Mam konto w banku. Chce sobie "dorobić". Jak?

Mr Złotówa, blog Bankobranie: - Na zwrotach, premiach, bonusach za otwarcie konta, używanie karty kredytowej itd. Na początku musimy się rozejrzeć, jakie konta są dostępne obecnie na rynku. Część z nich jest tylko przez jakiś czas, np. miesiąc. Dlatego tak ważne jest, żeby przysiąść i dokładnie przewertować internet.

Internet jest w tym przypadku dobrym kanałem?

- Wszystkie kanały poszukiwania dobrych promocji kont osobistych są dobre. Włącznie z internetem. Często jest tak, że niektóre promocje są tylko i wyłącznie dostępne w sieci, na Grouponie, czy na specjalistycznych blogach finansowych, i nie ma nawet możliwości założenia ich w banku. Powiem panu, że ja już w ogóle nie chodzę do oddziałów. Wszystko załatwiam internetowo.

Jest to bezpieczne?

- Link, który jest dostępny na sprawdzonej stronie, jest wysyłany bezpośrednio do banku. Żaden pośrednik, bloger nie ma więc dostępu do danych osobowych klienta. Kiedy bank ten wniosek zatwierdzi, osoba zainteresowana może wybrać najdogodniejszy dla niej sposób podpisania umowy. Może przelać jakąś kwotę pieniędzy na nowe konto jako formę uwierzytelnienia, prosić o przysłanie umowy kurierem lub tradycyjnie podpisać ją w oddziale banku.

Pan dzięki bankom zarobił prawie 6 tys. zł.

- Tak. Najwięcej dzięki zwrotom za zakupy spożywcze i za tankowanie. Miesięczny koszt benzyny wynosi mnie ok. 700 zł. Co miesiąc dostaję ok. 70 zł zwrotu. To bardzo dużo. Pomnóżmy to teraz przez 12 miesięcy. Wychodzi bardzo solidna suma.

Nagrody rzeczowe to kolejne 800 zł.

- Z tego, co pamiętam, były to dwa tablety. Jeden dostałem za założenie konta, a drugi w innym banku za wyrobienie karty kredytowej.

I co się z nimi stało?

- Zaraz je zamknąłem. Banki, które premiują samo założenie konta w większości wymagają, aby spełnić jeszcze jakiś niewyśrubowany warunek, np. zrobienie na nim płatności na 200 zł. I już. Nagroda jest przesyłana, a regulamin nie zobowiązuje do dalszego utrzymywania takiego produktu.

Wypowiadam więc umowę czym prędzej, bo po pierwsze - nie chcę zaśmiecać sobie portfela. A po drugie, nie chcę wykluczyć się z promocji, jaka może nastąpić za pół roku.

Na co musimy zwrócić uwagę, wybierając odpowiednie konto z premią?

- Musimy oczywiście pamiętać i sprawdzać dokładnie, czy bank nie wprowadził w umowie tzw. klauzuli lojalności. Czy po dostaniu premii, bonusu bądź nagrody nie musimy być jeszcze w tym banku przez kolejny rok itd.

Ważne są też koszty samego konta. Musimy zwrócić uwagę, żeby nie przewyższały profitów. Musimy dokładnie przestudiować, jakie są opłaty za kartę, czy za użytkowanie konta. Co więcej, warto również się dowiedzieć, czy zamkniemy bez problemu konto przez internet, czy będziemy musieli iść do oddziału. Jeśli wszystkie powyższe kwestie nad odpowiadają, zacznijmy z tego korzystać. Mój przykład pokazuje, że się to naprawdę opłaca.

Poniżej publikujemy cały wpis blogera.

01.02.2014 r. pojawił się pierwszy wpis Bankobranie, czyli jak zarobić dzięki bankom? Wspomniałem w nim o celu, jakim było zarobienie na bankach równowartości średniego wynagrodzenia. Okazało się jednak, że w ciągu roku zarobiłem nie tylko "trzynastkę", ale i "czternastkę".

Rok bloga to świetny moment, by podsumować bankobranie jako blogowanie, ale przede wszystkim też jako aktywne zarabianie na bankach.

A poniżej przedstawiam wam efekty bankobrania za cały ubiegły rok w formie nieco innej niż zazwyczaj:Jak i na czym dokładnie zarabiam, dowiesz się w podsumowaniach miesiąca.

Ty też możesz zarobić: poznaj ofertę 10 proc. zwrotu od płatności kartą w sklepach spożywczych i na stacjach paliw albo70 zł za otwarcie konta i 5-procentowy zwrot od płatności w Internecie. A jeśli chcesz znaleźć swój zoptymalizowany sposób na zarabianie na bankach, odbierz bezpłatną receptę na bankobranie.

Dzisiejszy wpis to wpis numer 203. Z okazji jubileuszu Mr Złotówa postanowił wyjść też poza blog Bankobranie. Na niezwykle ciekawym blogu podróżniczym TropiMy Przygody możecie przeczytać, jak zaoszczędzić przy okazji realizacji pasji, jaką są podróże.

Wpis pochodzi z bloga Bankobranie. Tytuł i lead są od redakcji.

POLUB NAS


Więcej o:
Komentarze (142)
W ciągu roku zarobił na banku 6 tys. złotych. Jak? Zwroty za zakupy spożywcze, tankowanie, nagrody
Zaloguj się
 • kostuh

  Oceniono 814 razy 782

  Czytam to i przypomina mi się stary dowcip o facecie co zaspał do pracy.
  Wpada zziajany do biura:
  - Co ci się stało?
  - Zaspałem, biegłem za autobusem ale przynajmniej zaoszczędziłem 2 zł na bilecie...
  - Głupi, mogłeś biec za taksówką, zaoszczędziłbyś 30 zł.

 • fletniapana

  Oceniono 396 razy 370

  a gdyby tankował za 10 tyś miesięcznie to samych zwrotów za paliwo miałby w roku 12 tyś :)

 • grey55

  Oceniono 344 razy 322

  piwo temu kto wskaże "konto z tabletem" gdzie po odebraniu tablet można rozwiązać umowę (wszystkie są na czas określony, albo płaci się taka karę , że odechciewa się tableta za 200 zł) - ten art to chyba dla ułomnych jest

 • synanki

  Oceniono 238 razy 226

  a ja zamiast nowego Mercedesa kupiłem używanego Poloneza i tym prostym trikiem zarobiłem około 100 tys.zł.

 • extrafresh

  Oceniono 207 razy 197

  To już druga edycja akcji promocyjnej iKonta, prowadzona wspólnie przez Agorę i BNP Paribas.

  Spoko, łykam to.

  Ciekawe jaki odsyp za naganianie na kredyty w CHF dostała Agora za artykuły "taniej nie będzie" Wielgo.

 • ok-cham

  Oceniono 190 razy 182

  Dajcie sobie siana! Bankobranie mają tak naprawdę tylko banki.

 • mrs.courvoisier

  Oceniono 152 razy 140

  Wszędzie na świecie banki okradają klientów, a w Polsce na odwrót. Już wiem gdzie jest raj na ziemi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX