Więcej pracy w 2015 r.? To w tych branżach najłatwiej będzie znaleźć zatrudnienie

Bezrobocie na poziomie 11 proc., wyższe wynagrodzenie i więcej pracy w sektorach związanych z produkcją, nowymi technologiami, IT, energetyką, medycyną czy motoryzacją - tak ma wyglądać 2015 r. na rynku pracy w Polsce.
- Polska jest gigantem, jeśli chodzi o rynek usług, dlatego ogromne szanse na lepszą pracę będą miały osoby, które mówią w językach obcych, dwóch lub trzech - mówi serwisowi infoWire.pl Tomasz Misiak z Work Service. W ofertach mogą przebierać również pracownicy z branży technicznej i technologicznej.

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Work Service, w północnej i zachodniej części Polski potrzebni będą spawacze, ślusarze, mechanicy i elektrycy. Warszawa i okolice zapewnią zatrudnienie pracownikom produkcji, operatorom wózków widłowych, rzeźnikom, drukarzom oraz elektrykom. W Katowicach najwięcej nowych ofert będzie dla spawaczy, ślusarzy, mechaników, elektryków i tokarzy.

Rzeszów potrzebuje spawaczy, operatorów wózków widłowych, ślusarzy, tokarzy, elektryków i mechaników. We Wrocławiu zatrudnienie znajdą zaś pracownicy logistyki, copackingu, monterzy, spawacze, ślusarze, mechanicy, elektrycy, a także osoby z uprawnieniami do pracy na suwnicach i żurawiach.

Na rynku trudniej będzie wykonującym prace proste. Jest to spowodowane tym, że obywatelom Ukrainy umożliwiono podjęcie pracy na okres pół roku bez konieczności posiadania karty stałego pobytu. Ponadto nadal problemem będzie słabszy rynek pracy na wschodzie kraju.

- Rząd przeznaczył pieniądze na zwiększenie mobilności. Jeśli osoba znajdzie zatrudnienie poza miejscem zamieszkania, otrzyma finansowe wsparcie na zakwaterowanie i urządzenie lub dojazdy - wyjaśnia Tomasz Misiak. Znaczną kwotę wydano też na aktywizację osób permanentnie bezrobotnych, których przekwalifikowaniem zajmą się prywatne firmy.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

POLUB NAS
Więcej o:
Komentarze (31)
Więcej pracy w 2015 r.? To w tych branżach najłatwiej będzie znaleźć zatrudnienie
Zaloguj się
 • parazyd

  Oceniono 171 razy 141

  Katecheta, kapelan, związkowiec, górnik i urzędnik państwowy - w tych branżach najtrudniej będzie znaleźć zatrudnienie - bo większość ludzi chciałaby żerować na innych i to w majestacie "prawa".

 • ggargi

  Oceniono 97 razy 93

  jeszcze niedawno poszukiwano Przedstawicieli Handlowych … pracowałem w dużym koncernie FMCG 2000-2005 roku na tym stanowisku i jakiś rok temu stwierdziłem, że mogę to znów robić. Poszedłem na spotkanie bo i owszem wszyscy zapraszali bo mam doświadczenie … ale jak powiedziałem że chce zarabiać tyle ile zarabiałem 10 lat temu to prawie mnie wyśmiali, proponowali 50% tamtej kwoty 1800 zł netto :). Problemem są marne płace … mój szef płaci mi pod stołem bo go na więcej "nie stać" ale właśnie kupił sobie nowe BMW … i tu jest pies pogrzebany

 • rotalplus

  Oceniono 82 razy 72

  Zapomniano o masowych wyjazdach młodych Polaków na Zachód i wcale nie na wakacje...

 • mareneu1

  Oceniono 66 razy 46

  A kobiece zawody będą potrzebne? czy baba tylko do garów i rodzenia dzieci?

 • cheyenne20

  Oceniono 51 razy 41

  Spawanie konstrukcji stalowych i obróbka skrawaniem "high tech" Polski XXI wieku.
  Tych operatorów wózków widłowych tylko nie mogę ogarnąć.

 • ehtarr

  Oceniono 40 razy 36

  Rząd przeznacza pieniądze na walkę z bezrobociem i kto już jest ustawiony w kolejce po tę kasę? TOMASZ MISIAK! Czy ktoś jeszcze pamięta aferę Tomasza Misiaka, jak dorobił się kasy pracując jako senator nad ustawą, która wzbogaciła jego własną firmę Work Service? To ten sam Misiak.

 • Ad Aś

  Oceniono 39 razy 31

  spawacze sa w Holandii, elektrycy w Anglii, mechanicy w Niemczech, ślusarze w Irlandii, a rezszta sp....a do Brukseli - patrz " płemieł" ...

 • fafarafafafa

  Oceniono 23 razy 21

  Tak, tak. Będzie bardzo łatwo znaleźć "pracę" na umowę cywilnoprawną, najlepiej b2b. Za 2000 brutto.BTW, powinien być obowiązek podawania płacy w ogłoszeniach.

 • sselrats

  Oceniono 17 razy 17

  Na cale szczescie nie szukaja zmywakow bo wszystkie wyjechaly.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX