500 euro mandatu za walizkę na kółkach? Prefekt Wenecji: Zaprzeczamy z całą stanowczością

Urzędnicy miejscy w Wenecji mają dosyć hałasu, jaki daje walizka na twardych kółkach. Każdy, kto będzie ciągnął bagaż po brukowanych ulicach, otrzyma mandat w wysokości do 500 euro - taką informację podały międzynarodowe media. Wenecja jednak zaprzecza tym doniesieniom.
"Nadal będzie można używać walizek na kółkach, ale tylko z takimi, które mają gumowe zabezpieczenia. Weneccy urzędnicy mają nadzieję, że przyniesie to ulgę mieszkańcom, którzy nie będą już słyszeli dudniącego dźwięku za oknem" - poinformowało CNN. Nowe przepisy miały zacząć obowiązywać od maja przyszłego roku.

Vittorio Zappalorto, prefekt Wenecji, wydał oświadczenie, w którym zaprzecza, jakoby urzędnicy miejscy mieli nałożyć karę na turystów używających walizek z plastikowymi kółkami.

Oczywiście sztywne koła przyczyniają się do uszkodzenia alejek, placów, a zwłaszcza mostów, ale to nie znaczy, że rada zakaże ich stosowania - powiedział w serwisie thelocal.it Zappalorto.

Prefekt podkreślił także, że projekt źle zinterpretowanej przez media ustawy przeznaczony jest tylko do sterowania ruchem wózków do przewożenia towarów, które powodują znacznie większy hałas.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

POLUB NAS


Więcej o:
Komentarze (31)
500 euro mandatu za walizkę na kółkach? Prefekt Wenecji: Zaprzeczamy z całą stanowczością
Zaloguj się
 • j.an

  Oceniono 54 razy 28

  W naszym kraju dzwony dzwonią od rana do wieczora , kuranty kościelne śpiewają pieśni religijne, na nic petycje mieszkańców do proboszczów,może taka kara przemówiła by do rozumu tym aroganckim urzędnikom Watykanu.

 • stary_satyr

  Oceniono 56 razy 24

  Podoba mi się ten news.
  Zaświadcza on, że ja nie jestem jakimś dziwakiem.

  Mnie też irytuje - łagodnie mówiąc - odgłos walizek, który co zrozumiałe, kumuluje się na, i w pobliżu stacji kolejowych.

  Tr,tr,tr,tr,trrrrr,tr,truuuuuUuuuu, pfr,pfr,pfr,pfr,pfrrrrrrRrrrr,tr, TR,TR,Trrrrrrrr, pfr,pfr,pfr,pfr,pfrrrrrrRRrrr, pr,-,pr,-,pr, pr, -, pr, tr, pr,tr,pr,-,-,-, pac.

 • jtby

  Oceniono 22 razy 12

  Ja ich rozumiem !!! Mieszkam obok dworca autobusowego. W zimie okna zamknięte ale w lecie przy otwartych terkot nie do zniesienia.

 • siwywaldi

  Oceniono 26 razy 10

  "Dziennikarzom" przypominam, że sezon ogórkowy pozwalający na pisanie głupot, JUŻ SIE SKOŃCZYŁ. Już widzę te setki karabinierów, policjantów "municipale" a może i o zgrozo samej Guardia Financa (!), jak stoją z bloczkami mandatowymi pod hotelami i na dworcach, soląc mandaty po 500 euro za walizki na kółkach.

  Sam autor widzi że informacja jest z -d u p y-, bo pisze że "nowe przepisy zaczną obowiązywać PRAWDOPODOBNIE w maju przyszłego roku". Czyżby vacatio legis na przeróbkę walizek?

 • kinga1970k

  Oceniono 22 razy 10

  Obowiazuje tam juz zakaz jedzenia na ulicach, a teraz zakaz ciagania walizek...

 • wgziicoidi

  Oceniono 23 razy 3

  Nie ma takiej głupoty, której nie da się wymyślić.
  Ps. Czy nie wkurzają was odgłosy zastawy w pobliżu restauracji, barów etc.? Ja bym nakazał jeść z plastików. Ach jaka cisza!

 • sselrats

  Oceniono 2 razy 2

  Beda mierzyli natezenie dzwieku?

 • gosha321

  Oceniono 1 raz 1

  Jakby ktos doczytal artykul do konca, a nie tylko sam tytul, to by sie dowiedzial ze to nie jest prawda. Zakaz dotyczyczy tylko wiekszych wozkow do transportu wiekszych przedmiotow. Zadna walizka na kolkach nie bedzie powodem do wystawienia mandatu

 • parigot

  Oceniono 2 razy 0

  W Wenecji panuje pewna schizofrenia, bo z jednej strony to miejsce zyje z turystyki ale z drugiej strony jej mieszkancy nienawidza turystow, sam bylem "ofiara" chamskiego zachowania pewnej miejscowej baby podczas oczekiwania na vaporetto.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX