W Rosji ceny żywności szaleją. "Jeśli w 2015 r. na jedzenie wydasz tyle co dotychczas, przez dwa miesiące głodujesz"

Inflacja w Rosji wyniosła w grudniu 11,4 proc. To najwięcej od sześciu lat. Najbardziej zdrożała żywność - 15,4 proc. Szalejące ceny to kolejny poważny kłopot Putina.
Jak poinformował rosyjski Centralny Urząd Statystyczny, żywność u naszego sąsiada zdrożała w ciągu roku o 15,4 proc. W grudniu inflacja, liczona miesiąc do miesiąca, zwiększyła się o 2,6 pkt proc. - z 9,1 proc. w listopadzie do 11,4 proc. w grudniu. To najwięcej od 10 lat.

Roczna inflacja okazała się dwukrotnie wyższa od planowanej przez rosyjski bank centralny. Na początku 2014 r. przewidywał on, że ceny wzrosną o 5 proc. Do zwyżek przyczynił się głównie niski kurs rubla spowodowany spadkiem cen ropy naftowej oraz zachodnimi sankcjami.

"Dwa miesiące głodówki"

W internecie pojawił się komentarz jednego z rosyjskich inżynierów, Miki Peltokorpiowa, który na Twitterze bardzo trafnie skomentował szalejącą w Rosji inflację. - Jeśli zarabiałbyś tyle samo co w 2014 r. i wydał w przyszłym roku tę samą kwotę na jedzenie, przez dwa miesiące głodujesz - stwierdził. Komentarz chętnie podchwyciły ukraińskie media, m.in. Euromaidan Press. Szalejące ceny to kolejny poważny kłopot Putina.POLUB NAS


Więcej o:
Komentarze (101)
W Rosji ceny żywności szaleją. "Jeśli w 2015 r. na jedzenie wydasz tyle co dotychczas, przez dwa miesiące głodujesz"
Zaloguj się
 • noel24

  Oceniono 189 razy 169

  Ale wódka tańsza o 25%, wiec różnica się znosi. Nie doceniacie geniuszu wodza.

 • wakacjenakrymie75

  Oceniono 113 razy 95

  Do dzieła putlerpieski! Piszcie jak to w rosji wszystko jest w porządku i jak sankcje mają zbawienny wpływ na tamtejszą gospodarkę a rujnują UE i USA. No i o upadku dolara też wspomnijcie.

 • Lucand Havier

  Oceniono 92 razy 82

  My Polacy rozumiemy drodzy bracia Rosjanie, że nic nie możecie zrobić ze swoim przywódcą. Zapraszamy na zakupy do Polski :-) U nas kraina jeszcze nie skażona, jedzenie zdrowe i tanie. :-)

 • toorin

  Oceniono 72 razy 60

  Putin ty to jesteś gość. Zagłodzisz swój naród na śmierć do tego mnożysz Ładunki 200 z Ukrainy dla swoich ambicji imperialnych. Nadal popiera cię 80 % społeczeństwa których karmi nie jedzenie a patrzenie na twój portret na ścianie.

 • jegorism

  Oceniono 59 razy 51

  Wszystko co kacapy piszą o swojej inflacji należy mnożyć przez dwa ot taka socjalistyczna jeszcze prywyczka.
  A tak w ogóle to pięknie się zaczyna nam nowy roczek.

 • pepe_papa

  Oceniono 48 razy 38

  Happy New Year Fiutin Fuc.kers!

 • 150_w_kapeluszu

  Oceniono 34 razy 34

  Gomółka miał na to sposób, taniały lokomotywy, piece martenowskie i inflacji nie było.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX