Frank szwajcarski oszalał. Bank Szwajcarii likwiduje "sufit walutowy". Kurs? Nie pytajcie

Bank szwajcarski likwiduje tzw. sufit walutowy, który zakładał minimalny kurs wymiany na poziomie 1,2 franka za euro oraz obniżył stopy procentowe do ujemnego poziomu - 0,75 proc. Kurs wystrzelił w górę z nieprawdopodobną mocą.
Frank szwajcarski oszalał. Na godz. 10.56 za franka płacimy nieprawdopodobną cenę - 5,12 zł. Kurs jest bardzo niestabilny i sytuacja zmienia się z sekundy na sekundę.

Wszystko przez bank szwajcarski, który zlikwidował utworzony 6 września 2011 r. w odpowiedzi na kryzys w strefie euro tzw. sufit walutowy. Zakładał on minimalny kurs wymiany na poziomie 1,2 franka za euro.Więcej o:
Komentarze (6)
Frank szwajcarski oszalał. Bank Szwajcarii likwiduje "sufit walutowy". Kurs? Nie pytajcie
Zaloguj się
 • feelhot

  Oceniono 7 razy 7

  Teraz Szwajcarzy winni sprzedać biliony franków Ruskim, a po sprzedaży ogłosić luzowanie ilosciowe i wprowadzić dodatkowe partie franka na rynek.

 • darius112

  Oceniono 9 razy 5

  Teraz GW dramatycznie zapyta do kogo państwo powinno dopłacać – do górników czy do lemingów, którzy pobrali kredyty w CHF. Nie zazdroszczę pracownikom TVN (które idzie na sprzedaż), zamieszkujących Miasteczko Wilanów zwanym wśród deweloperki ‘Miasteczko CHF’.

 • feelhot

  Oceniono 4 razy 4

  Ruskie franka kupują;p

 • veritas123

  Oceniono 5 razy 3

  Gdzie mój wpis?
  To jeszcze raz. orban na Węgrzech zmusił banki do przewalutowanie po kursie z dnia podpisania umowy. Można? Można. Ale po co skoro wystarczy postraszyć złym Kaczorem i lemingi łykniecie bez mydła. Współczuje Wam i waszym rodzinom bo to nie koniec strzyżenia. Fryzjerzy dopiero się rozgrzali

 • veritas123

  Oceniono 4 razy 2

  Gdyby to był kraj dla ludzi to już dawno łże_rząd zrobił tak jak Orban n a Węgrzech i nakazał bankom przewalutowanie po kursie wzięcia kredytu z zyskiem dla banku mniejszym, bez dramatu tysięcy rodzin. Ale po co skoro starczy postraszyć lemingi Kaczorem i Orbanem. Nie takie rzeczy łykaliscie bez mydła to i to łykniecie. Bez paniki, bez gwałtownych ruchów. Płać i płacz. Ważne by rządziła partia miłości

 • kamila3345

  0

  Przypominam o szwajcarskich brandach koszących bezczelnie kapuchę w Polsce: Nestlé, Gerber, Nescafe, Purina, Roche, Janssen-Cilag, Novartis, Lindt, Triumph, Bata, Davidoff, Rolex, Tissot, ABB, Omega, Loginess, Logitech, Tally Weil, Victorinox, Swatch. Nie muszę chyba dalej mówić co należy robić a właściwie czego nie robić. Jak masz wybór to nie kupuj!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX