Kambodża podniosła kwotę wolną od podatku do 8640 zł. To prawie 3 razy więcej niż w Polsce [WYKRES DNIA]

Damian Szymański
13.02.2015 11:46
A A A
Kwota wolna od podatku w Kambodży najbiedniejszym państwie Azji jest prawie 3trzykrotnie wyższa niż w naszym kraju.

Kwota wolna od podatku w Kambodży najbiedniejszym państwie Azji jest prawie 3trzykrotnie wyższa niż w naszym kraju. (Gazeta.pl)

Premier Kambodży podniósł kwotę wolną od podatku do 800 tys. rieli miesięcznie, co rocznie po przewalutowaniu wynosi ok. 8640 zł. W Polsce ta suma jest prawie trzy razy mniejsza.
W zeszłym tygodniu polski sejm odrzucił projekt ustawy, podwyższającej próg dochodu wolnego od podatku. Według obecnych przepisów, nie musimy płacić podatku dochodowego, jeśli w ciągu roku zarobiliśmy mniej niż 3091 zł. Jeśli nasz dochód jest wyższy choćby o złotówkę, musimy już zapłacić podatek. Oznacza to, że osoby na progu skrajnego ubóstwa, które miesięcznie zarabiają powyżej 257 zł, muszą część tej kwoty zwrócić państwu.

Tymczasem w Kambodży, jednym z najbiedniejszych państw świata, kwotę wolną od podatku podniesiono. W tym azjatyckim państwie dochód narodowy na jednego mieszkańca w 2013 roku wyniósł ok.1 tys dol. W Polsce PKB per capita jest 14 razy większe (dokładnie to 13648 dol. na osobę).

Pomimo trudnej sytuacji gospodarczej premier Kambodży Hun Sen podniósł próg dochodu wolnego od podatku do 800 tys. rieli (ok. 720 zł) miesięcznie. To prawie 3 razy więcej niż w naszym kraju (257 zł).Nie widzisz wykresu? Znajdziesz go tutaj>>>

POLUB NAS


Zobacz także
Komentarze (170)
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najważniejsze informacje