Ile kosztują Oscary 2015? W tym roku sponsorzy się postarali. Sama torba z upominkami to 167 tys. dol.

87. ceremonia wręczenia Oscarów tuż-tuż. My sprawdzamy już teraz, ile to wszystko będzie kosztowało. W tym roku sponsorzy się popisali. Wartość jednej torby upominkowej dla przegranych w głównych kategoriach to 620 tys. złotych. A to nie wszystko.
Ile kosztuje wyprodukowanie jednego Oscara? Zaskakująco mało, chociaż znawcy Hollywood mówią, że statuetka nabiera wartości dopiero w rękach zwycięzcy. A ile trzeba zapłacić za 30-sekundową reklamę w telewizji podczas gali? To już dużo wyższe koszty. Zebraliśmy kilka finansowych faktów dot. ceremonii. Oto one:

- wyprodukowanie najsłynniejszej statuetki świata kosztuje zaledwie 500 dol.

- przegrani w oscarowej walce nie odchodzą z niczym. Sponsorzy podczas tegorocznej gali zadbali wyjątkowo hojnie o pozostałych nominowanych, którzy statuetki nie otrzymają (zdjęcie niżej). Każdy z nich otrzyma upominki o wartości 167 tys. dol., czyli ok. 620 tys. zł. To prawie dwa razy więcej niż rok temu.Jak podaje Business Insider, wśród prezentów znajdziemy błyszczyk przyjazny weganom za 36 dol., wibrator Afterglow Science za 250 dol. czy nieinwazyjne urządzenie do liposukcji, a nawet rower,- 1500 m2 czerwonego dywanu przed Dolby Theatre w Los Angeles kosztuje ok. 30 tys. dol., czyli ponad. 100 tys. złotych. Do tej sumy należy jeszcze doliczyć wynagrodzenia dla pracowników odpowiedzialnych za rozłożenie słynnej wykładziny - ok. 3,8 tys. dol.

- 30-sekundowa reklama podczas gali Oscarów w 2013 r. kosztowała 1,5 mln dol.

- 5 mln dol. - tyle mniej więcej muszą wydać studia filmowe na promocję swojego filmu, aby mieć szansę na start w oscarowym wyścigu

- nie możemy zapomnieć również o kreacjach. Zeszłoroczna suknia Cate Blanchett kosztowała 18 mln dol., a o 26 proc. wzrosła sprzedaż marki Dior Couture zaraz po tym jak Jennifer Lawrence była widziana w sukni firmy podczas ceremonii oscarowej w 2013 r. Styliści przewidują, że w tym roku gwiazdy średnio na suknię wydadzą ok. 15 tys. dol.

POLUB NAS
Więcej o:
Komentarze (6)
Ile kosztują Oscary 2015? W tym roku sponsorzy się postarali. Sama torba z upominkami to 167 tys. dol.
Zaloguj się
 • konigin

  Oceniono 14 razy 6

  A teraz sobie wyobrazmy jakby taka torbe dostala poslanka, profesorka Pawlowicz.

 • royal67

  Oceniono 7 razy 5

  nawet samochód widzę

 • paula1050

  0

  Wow, ale sumki... Niestety, o takich pieniążkach możemy sobie co najwyżej pomarzyć. !5 tysięcy dolarów ŚREDNIO na kieckę? Szaleństwo... Zazdroszczę :)
  ----------------------------------------------------------
  www.justleasing.pl - leasing i kredyt samochodowy przez internet

 • drugiepietro

  0

  Wibrator w torbie z upominkami - to jest to!

 • marych

  0

  "battery items" piękne! :-)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX