Polska na liście 20 najlepiej rozwijających się gospodarek świata. Tylko dwa kraje z Europy

Polska jest jednym z dwóch europejskich państw, które znalazły się na liście Bloomberga dwudziestu najlepiej rozwijających się gospodarek na świecie. Jak pokazują szacunki, w tym roku nasza gospodarka wzrośnie o ponad 3 proc. - trzykrotnie więcej od prognozowanego wzrostu krajów strefy euro.
Szacuje się, że gospodarka światowa w 2015 r. wzrośnie o 3,2 proc., a w kolejnym roku o 3,7 proc. Jak prognozuje Bloomberg, gospodarki Chin, Filipin, Kenii i Indonezji, stanowiących łącznie ok. 16 proc. światowego PKB, w 2015 r. wzrosną o więcej niż 5 proc. każda. Najszybciej rozwijającym się krajem pozostają Chiny, których gospodarka ma według analityków wzrosnąć w tym roku o 7 proc.Zdaniem Bloomberga gospodarka krajów strefy euro wzrośnie w tym roku jedynie o 1,2 proc. Jedynymi państwami ze starego kontynentu, które załapały się do listy 20 najlepiej rozwijających się gospodarek na świecie, są Polska i Irlandia z przewidywanym wzrostem odpowiednio 3,3 i 3,2 proc.

Najpotężniejsza gospodarka w Afryce - Nigeria - w tym roku ma rozwinąć się o 4,9 proc. Jeszcze większe tempo wzrostu zanotuje Kenia (6 proc.) - kraj, w którym bezrobocie pozostaje na bardzo wysokim poziomie, a ponad 40 proc. obywateli żyje poniżej granicy ubóstwa.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

POLUB NAS


Zdjęcie Ochnik Teczka męska V-023 Zdjęcie Verostilo Teczka męska LORIS Zdjęcie Michalczyk i Prokop Teczka męska
Ochnik Teczka męska V-023 Verostilo Teczka męska LORIS Michalczyk i Prokop Teczka ...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info


Więcej o:
Komentarze (258)
Polska na liście 20 najlepiej rozwijających się gospodarek świata. Tylko dwa kraje z Europy
Zaloguj się
 • kertog123

  Oceniono 577 razy 249

  patrze na komentarze a tam same marudzenie i narzekanie. typowe polactwo. Dobrze że te 50-60% Polaków zasuwa na maksa. Gdyby nie oni to te pozostałe 40% nieudaczników życiowych i malkontentów sprowadziło by nas w oka mgnieniu na poziom Białorusi i Ukrainy

 • eskulapp

  Oceniono 503 razy 161

  Nie oszukujmy się, ale dynamiczny rozwój cechuje kraje zazwyczaj biedne. Wiadomo niska baza - wysoka dynamika. Nie bardzo wiem czym tu się zachwycać.

 • jerycho22

  Oceniono 184 razy 88

  Przejrzałem wszystkie wpisy do godz 13.15 ani jednego pozytywnego! Jakby był PIS przy władzy i bylibyśmy na ostatnim miejscu to by dopiero była radocha.

 • panzer-division

  Oceniono 163 razy 53

  Kacapy forumowe gimnastykują się intelektualnie aby tylko jakoś umniejszyć sukces Polaków, albo chociaż nas tylko obśmiać a jak brakuje już intelektu to przynajmniej wyzwać Polaków od "zmywaków".;)))

  Boli was nasz sukces?

  (Dlaczego sądzę, że to kacapy? Ponieważ nawet przez myśl mi nie przechodzi, ze znalazłby się Polak, sr... we własne gniazdo...)

 • maxu8

  Oceniono 86 razy 42

  A czy nie lepiej by było jak by ZAMOŻNOŚĆ SPOŁECZEŃSTWA wzrastała o 3% zamiast PKB ?

 • right33

  Oceniono 245 razy 37

  jak może się nie rozwijać? Polacy jak niewolnicy, zwolnienia podatkowe dla zagranicznych firm i pensje 4 krotnie niższe niż średnia europejska,

 • wiktormarzena

  Oceniono 56 razy 36

  boje sie, ze Niemce przeczytaja ten artykul, i masowo zaczna emigrowac do POlski...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX