Komentarze (84)
Polska liderem Unii Europejskiej w produkcji prawa. 56-krotnie więcej nowych przepisów niż w Szwecji
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • tygrys102

  Oceniono 3 razy 3

  10% , czyli max 3000 stron wystarczy...ale sejmowe bydło udaje, ze pracuje...kogo my tam wybieramy...eunuchów umysłowych i cwanych wariatów...za to partyjnych

 • szlachcic

  Oceniono 2 razy 2

  "Polska produkuje 56-krotnie więcej prawa niż Szwecja."

  i jakie z tego wnioski trzeba wyciagnac?
  Polski poseł powinien zarabiać 56 razy więcej od szwedzkiego

 • bartoszcze

  Oceniono 1 raz 1

  Pieprzenie promujące mało znaną firemkę "doradczą".
  Nikt o zdrowych zmysłach nie czyta ustaw i rozporządzeń, które go nie dotyczą - a są na tyle specjalistyczne, że dotyczą wąskiej grupy podmiotów.
  Przykładowe pięć ostatnich pozycji w Dzienniku Ustaw:
  249 Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 25 lutego 2016 r. w sprawie rodzajów, zakresu i wzorów oraz sposobu przetwarzania dokumentacji medycznej w podmiotach leczniczych utworzonych przez ministra właściwego do spraw wewnętrznych
  248 Rozporządzenie Ministra Cyfryzacji z dnia 22 lutego 2016 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie opłaty ewidencyjnej stanowiącej przychód Funduszu – +Centralna Ewidencja Pojazdów i Kierowców
  247 Oświadczenie rządowe z dnia 3 lutego 2016 r. w sprawie mocy obowiązującej Umowy między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Czarnogóry o wzajemnej ochronie informacji niejawnych, podpisanej w Warszawie dnia 18 listopada 2014 r.
  246 Umowa między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Czarnogóry o wzajemnej ochronie informacji niejawnych, podpisana w Warszawie dnia 18 listopada 2014 r.
  245 Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 25 lutego 2016 r. w sprawie wielkości zmniejszenia (redukcji) stawek płatności niezwiązanej do tytoniu za 2015 r.

  Co z powyższych pozycji jest Wam potrzebne?

 • glinda53

  0

  A ja w dalszym ciagu czekam na zmodernizowanie prawa pochowkowego wlasnie w rozszezonym formacie ,moze sie doczekam :-))))))pozdrawiam wszystkich oczekujacych na logiczne i madre reformy prawne .Widze potrzebe w budownictwie rowniez .:-((((
  Prosze sobie wyobrazic taka sytuacje ,wysypywanie prochow w ogrodkach cmentarnych bez ceremoni itd.Tu odchodza niesamowite koszty jak-ceremonia kk-ksiadz ,kamieniarstwo,swiece,kwiaty itd.itd czesc musialaby po prostu zbankrutowac.Zacznimy i postawmy na wygode i madrosc .

 • tableslaw

  0

  Te pasożyty pękają ze śmiechu jak czytają nasze żale i są przekonani, że nic więcej nie zrobimy aby zmienić , wypracowaną w trudzie, sytuację.

 • amuzc

  0

  "W 2015 r. w Polsce weszło w życie 29,8 tys. stron maszynopisu nowego prawa, czyli najwięcej przynajmniej od 1918 r. i o 16 proc. więcej niż w rekordowym roku 2014".
  Wybiórczo przypomnij, oszołomy z której to partii rządziły wtedy?

 • komercyjny02

  0

  Za czasów dawnej CK Monarchii, Najjaśniejszy Pan - zanim podpisał jakieś nowe prawo wysmażone przez wiedeński parlament - wzywał swego średniorozgarniętego ordynansa, kazał mu ten nowy przepis przeczytać a następnie opowiedzieć własnymi słowy jak ordynans ów przepis rozumie.. Jeśli chłop nie potrafił, to Cesarz zwracał projekt prawa do poprawki.
  A teraz? Co i raz trzeba się zwracać z prośbą o interpretację niejednoznacznie, niejasno napisanych ustaw...

 • Cichy Fragles

  Oceniono 1 raz -1

  I pomyśleć, że Platforma była krytykowana za brak aktywności.

 • mniklasp

  Oceniono 1 raz -1

  to bardzo dobrze, Polska jest panstwem prawa, w Ameryce jest przeciez bezprawie, wolnoamerykanka

 • wwojtek9

  Oceniono 5 razy -3

  No i mamy kolejny gniot w wydaniu "rzetelnego dziennikarstwa" - jak można porównywać Polskę, ze Szwecją? Ile wieków (tak wieków) mieli Szwedzi na ukształtowanie swojego prawa? Polska miała 25 lat! Zrozumcie to krytycy, którzy o tworzeniu prawa zielonego pojęcia nie macie, że jeśli się w 25 lat ma "wyprodukować" przepisy, które inni tworzyli przez stulecia, to nieuchronnie trzeba ich wyprodukować wielokrotnie więcej, niż oni produkują obecnie!!!

 • kkorzempa

  Oceniono 8 razy -4

  Jest to pewna inflacja prawa. Ale trzeba sobie zdawać sprawę z tego, że w Polsce prawo przez 25 lat było pisane "przez złodzieja dla złodzieja". Trzeba dużo energii i determinacji żeby to teraz odwrócić. No i trzeba zmienić dziesiątku ustaw. Szczególnie dużo przepisów napisanych za łapówkę jest w bardzo skomplikowanym prawie dotyczącym działalności gospodarczej i operacji finansowych. Brawo dla PiS, że się za to zabrał i walczy z niesprawiedliwością i złodziejstwem na skalę makro. Dość politycznej poprawności. Pewne ustawy trzeba zmienić żeby służyły Polsce i Polakom, a nie bankom i koncernom.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX