Lubisz płacić bezdotykowo? Dla złodzieja danych to wymarzona okazja. Działaj i nie daj się oszukać!

06.08.2014 16:14
Płacenie bezdotykowe jest proste i szybkie. Przykładamy kartę do czytnika i gotowe. Jednak posiadaczy kart czeka wiele niebezpieczeństw z tym związanych. Zobaczcie na czym polega klonowanie karty. I jak się przed tym procederem chronić. Nie dajcie się zaskoczyć złodziejowi danych i zacznijcie działać.
Więcej o:
Komentarze (93)
Zaloguj się
 • labeo

  Oceniono 180 razy 172

  A najlepiej zrobić sobie z folii aluminiowej czapkę na głowę, wtedy hakerzy nie przechwycą pinu do karty gdy będziemy sobie go przypominać.

 • crypolskocry

  Oceniono 171 razy 129

  "Działaj i nie daj się oszukać!"
  Ja zadziałałem: zadzwoniłem do banku aby wyłaczyć tą super opcje.
  Teraz złodziej moze mi naskoczyć.

 • che.guevara

  Oceniono 114 razy 100

  Polacy oszaleli???
  Co za brednie!!! Poprostu banki do tego Polaków zmusiły wciskając na siłę to barachło! Na szczęście prawo zmusiło tych gnojków to tego by umożliwiły wyłączanie tego gówna!

 • ulanzalasem

  Oceniono 102 razy 88

  Bo nagle wszyscy dostali bez możliwości wybory karty bezdotykowe ? Który bank poinformował, że następna karta będzie właśnie dotykowa i zapytał czy taką chcemy ? Który domyślnie wysyłał zwykłe i tylko na prośbę oferował dotykowe ?
  Niby dlaczego ktoś ma zakładać subkonto ? To raczej bank powinien dać możliwość wprowadzenia limit miesięcznych, dziennych w ilości transakcji i ich wysokości, które odnosiły by się bez subkonto wyłącznie do płatności bezdotykowych, ile banków dało taką możliwość ? Za wszystkie szkody powinien zawsze odpowiadać bank (chyba, że sami oddamy złodziejowi od tak..) i wtedy sytuacja wyglądałby zupełnie inaczej ;) jesteśmy nowocześni ? Po prostu zaczęliśmy znacznie później część rzeczy nas ominęła, a kiedy przyszły to oprócz nich już inne technologie były lepiej rozwinięte.

 • abcd23

  Oceniono 87 razy 73

  Wyłączyłem sobie płatności bezdotykowe, problem z głowy.

 • cyklista

  Oceniono 46 razy 42

  Ten facet z filmu, z portfelem noszonym na doopie po prostu straci cały portfel. Z gotówką i całą resztą.

 • st74

  Oceniono 44 razy 38

  Zabezpieczenia godne XXI wieku. Śmiech na sali.

 • jot9

  Oceniono 85 razy 37

  Dlaczego nic nie mówi się o tym, ta technologia pozwala np. na śledzenie klienta? W każdym sklepie (czy restauracji albo innym miejscu użyteczności publicznej) łatwo można rejestrować informacje o "przechodzących w pobliżu" kartach paypass, prawda? Identyfikację można zrobić z dużo większej odległości niż samą płatność (przy płatności maksymalną odległość determinuje certyfikowany czytnik, do identyfikacji wystarczy zwykła bramka albo i to nie). A tak precyzyjna informacja (dokładny czas i bardzo precyzyjna lokalizacja) w masie i w połączeniu z innymi informacjami jest kopalnią wiedzy o człowieku. Po jakimś czasie możliwe są do zestawienia informacje, co przykładowy Pan X lubi kupować, jeść, kiedy i z kim(!) chadza na zakupy do restauracji czy do kina, ile czasu tam spędza, jakimi ścieżkami wędruje a może nawet jaki bilet właśnie kupił. I czy wsiadł do pociągu z żoną... BEZ OCHRONY PRAWNEJ. Bo informacje zbierane tą drogą (identyfikacja dokładnego czasu i miejsca lokalizacji karty) nie podlega ochronie ani z tytułu tajemnicy bankowej ani telekomunikacyjnej ani chyba żadnej innej. Prawda?

 • 0gt

  Oceniono 57 razy 37

  A nie prościej nosić dwie karty w portfelu? Absolutna większość czytników nie umie dwóch kart zbliżeniowych równocześnie odczytać. A trochę mniej obciachowo niż folia aluminiowa... :P

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX