Ma stanąć na czele resortu, którego... jeszcze nie ma. Nowy minister rozkręcił bank BZ WBK, teraz zajmie się realizacją obietnic Szydło

Damian Szymański, montaż: Janusz Raczyński, czyta: Paula Zalewska
13.11.2015 16:47
Mateusz Morawiecki to nowy minister w rządzie PiS. Ma stanąć na czele resortu, który tak naprawdę jeszcze nie istnieje, i zarządzać pieniędzmi, których też jeszcze nie ma, czyli na czele Ministerstwa Rozwoju. Za czasów jego rządów BZ WBK stał się perłą w koronie polskiej bankowości. Czy teraz uda mu się zrealizować obietnice Beaty Szydło? Jak ustosunkuje się do jednego ze sztandarowych pomysłów rządu, dotyczącego opodatkowania transakcji finansowych?
Więcej o:
Komentarze (109)
Zaloguj się
 • mikroolbrzym

  Oceniono 30 razy 26

  I to jest obrońca uciśnionych Polaków, których wyzwala PiS? Prezes zachodniego banku, który od lat pięknie wyprowadza zyski za granicę i bierze wielomilionowe wynagrodzenia? To ten Robin Hood? :D

 • perkis1234

  Oceniono 43 razy 25

  Taa cała hipokryzja PiSiorów. Jechali wszyscy po Petru jak po burej suce, że niby człowiek z banku, reprezentujący interesy banków itp. itd., a w banku był przecież ,,zaledwie" głównym ekonomistą i do tego nie pracował w bankach już od spokojnie 4 lat.

  PiS od razu pojechał z grubej rury i sam zatrudnił ,,bankstera" w postaci AKTYWNEGO ZAWODOWO PREZESA BANKU KOMERCYJNEGO.

  To jest dopiero szczyt hipokryzji.

 • m.a.r.i.o6

  Oceniono 35 razy 19

  Nie wiem jak PiS wytłumaczy swemu "ciemnemu ludowi", że gospodarka będzie w rękach "człowieka banków", który najbardziej skorzystał na przemianach po okrągłym stole!!!! Ile on rocznie zarabiał, milion brutto?
  Jak to mówił Duda? Polska jest krajem niesprawiedliwym, w którym nie wszyscy skorzystali na transformacji? Pan Morawiecki jak najbardziej skorzystał.

 • smiki48

  Oceniono 24 razy 14

  Bankierzy wyznaczyli swojego namiestnika aby pilnował ICH interesu. A rozbawiło mnie zdanie o rozwoju POLSKIEGO banku BZ WBK.

 • wujtommy102

  Oceniono 21 razy 13

  Tajemnica objęcia tego stanowiska przez bankstera polega pewnie na wysokiej wielomilionowej odprawie jaką dostał z banku.Po 2 latach z doświadczeniem w polityce przejdzie do banku na Zachodzie, z którego po 4 latach dostanie jeszcze większą odprawę.Itd, itp.

 • v.prl.pisiorow

  Oceniono 17 razy 11

  Ma stanąć na czele resortu, którego... jeszcze nie ma.

  wydawać pieniadze, których nie ma

  nie wiem, może to wpływ ostatnio powtarzanego Harry Pottera w tv

  ale brzmi to jak jakies ministerstwo magii

  a swoją drogą pasuje też wpływ na maliniaka i ministrów róznej masci

  sami wiecie kogo

 • antykaczysta40

  Oceniono 13 razy 11

  Banksterzy to nie my to oni :)

 • natural23

  Oceniono 12 razy 10

  Stał się perłą za pieniądze inwestorów strategicznych najpierw Irlandczyków a potem Hiszpanów

 • 0721x

  Oceniono 18 razy 10

  jeśli ma parę szarych komórek to ciekaw jestem jak długo wytrzyma tresurę kaczorka

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX