Myślisz, że pijesz polską wodę? Mylisz się. Zobacz, jakie zagraniczne koncerny stoją za znanymi wodami mineralnymi

Damian Szymański
01.08.2014 16:00
A A A
Wody mineralne

Wody mineralne (Gazeta.pl)

 • Żywiec Zdrój, Dobrowianka
 • Arctic, Polaris
 • Nałęczowianka, Nestle Aquarel
 • Kropla Beskidu, Górska Natura
 • Cisowianka, Jurajska, Ustronianka, Staropolanka
Ciało człowieka składa się w ok. 60 proc. z wody. Jeśli dbasz o zdrowie i pijesz jej dużo, pomyśl również o gospodarce. Jakie wody są w stu procentach polskie, a za którymi stoją zagraniczne koncerny? Zobacz nasze zestawienie najpopularniejszych wód mineralnych.
Zobacz zdjęcia (5)
Komentarze (92)
Zaloguj się
 • Oceniono 144 razy 90

  Spróbujcie produkować w tym zas.... kraju jakiś produkt, to dopiero wtedy przekonacie się co tu się dzieje.
  Finansowe bariery wejścia do sieci handlowych, scentralizowanych hurtowni są niewyobrażalne. Wiele sieci za samą przyjemność rozpoczęcia współpracy życzy sobie kwoty idące w setki tysięcy złotych. Do tego trzeba doliczyć koszty marketingowe, opłaty w gazetkach sklepowych, miejsca półkowe itp. Wiecie kto do tego doprowadził? Ci durnie u władzy, którzy pozwolili na niekontrolowany rozwój sieci handlowych. Dzisiaj małe pojedyncze sklepy są już na wymarciu, a to one są pierwszym kreatorem nowych produktów.

  Oddać handel w obce ręce to Himalaje debilizmu.

 • Oceniono 92 razy 86

  No cóż, trzeba kupować polskie produkty. Tym bardziej, że Cisowianka jest naprawdę b. smaczna, podobnie Staropolanka. Jurajska być może też - nie wiem, nie piłem.

 • Oceniono 53 razy 43

  Bardziej istotne że prawie wszystkie te wody "mineralne i "źródlane" mają śmiesznie niską zawartość minerałów jak magnez i wapń, równie dobrze można chłeptać kranówkę. Poza Muszyną, Muszynianką i kilkoma innymi te wody szczególnie najbardziej reklamowane - są warte nie więcej niż to co leci z kranu.

 • maruschelo

  Oceniono 45 razy 29

  Redaktorzy naczelni, właściciele tego portalu !! Przeczytajcie tytuł tego "artykułu" i oceńcie poziom intelektualny tego kto to napisał. Woda o której mowa jest jak najbardziej woda polską - świadczą o tym etykiety. Inną sprawa jest kto jest ich właścicielem albo udziałowcem. Szanujcie czytelników.

 • kuba_z_katowic

  Oceniono 54 razy 26

  Dlatego zamiast uczcic minuta ciszy naszych bohaterow z Warszawy, ktorym sie niestety za wiele nie udalo... Powinnismy jako narod Polski zaczac dbac o Siebie i o nasze kieszenie. Po pierwsze Polacy pija jak dla mnie za duzo wody mineralnej - jakos w bogatych krajach zachodu wiekszosc ludzi pije kranowke ? A po drugie jak juz kupowac to tylko Polskie a jak sie dowiedziec, ze Polskie? Ano czytac etykietki z tylu albo sprawdzac strony jak www.590powodow.pl . Chcemy miec dobrze w kraju zacznijmy od Siebie i wzpierania Siebie nawzajem jak buty to rylko jak koszula to vistula, jak bank to PKO, i tak dalej ... Naprawde da sie i warto - jakos bogate nacje zachodu wspieraja swoich i potem maja zasilki dla bezrobotnych na poziomie 1000 Euro i emerytury 2 x wieksze. pozdrawiam

 • zartiepl

  Oceniono 21 razy 21

  Coca-Cola ma u mnie krechę jak stąd do Nowego Yorku za zniszczenie MultiVity. MultiVita miała bardzo dobre wody mineralne, o wysokiej mineralizacji, Coca-Cola po przejęciu zakładu to wszystko zlikwidowała i butelkują chyba wodę ze strumienia za płotem, aby uzyskać tak niską mineralizację.

 • kamilsakalus

  Oceniono 23 razy 15

  Damian Szymański, drogi autorze, błagam. Skończ gimnazjum, potem pisz. Bo piszesz coś, o czym nie masz pojęcia.
  99,9 proc. wody sprzedawanej na polskim rynku jest polska, tzn. pochodzi z polskich źródeł - naziemnych i podziemnych. Woda jest zbyt tania, więc jej import ma uzasadnienie tylko przy drogich markach
  Co innego właściciele marek - tutaj rzeczywiście dużą rolę odgrywają zagraniczne koncerny.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najważniejsze informacje