Mateusz Szczurek, minister finansów

Fot. Bartosz Bobkowski / Agencja Gazeta

Mateusz Szczurek sprawuje funkcję ministra finansów od listopada 2013 roku. Uznawany za tzw. ministra eksperckiego. Nie jest członkiem żadnej partii politycznej.

"Zarzuca mu się pewne braki"

- Uważam, ze to słuszna decyzja. Wprawdzie panu ministrowi zarzuca się pewne braki, m.in. niekonsekwencję jeśli chodzi o politykę podatkową, w tym kwestię akcyzy, jednak uważam że minister Szczurek jest osobą kompetentną i wykształconą - uważa prof. Elżbieta Mączyńska, prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego.

- Pan minister zna problematykę gospodarczą zarówno od strony teoretycznej, jak i praktycznej. Będzie miał być może szansę zrealizować w dłuższym okresie czasu zapowiedzi dot. racjonalizacji w systemie podatkowym, które formułował na początku - uważa profesor Mączyńska.

Mateusz Szczurek ukończył studia ekonomiczne na Uniwersytecie w Sussex oraz Uniwersytecie Warszawskim, gdzie w 2005 roku obronił doktorat na temat płynności finansowej. Od 1997 r. pracował jako ekonomista w ING Banku Śląskim,. W latach 2011-13 był głównym ekonomistą Grupy ING na region Europy Środkowej i Wschodniej.

Komentarze (36)
Zaloguj się
 • lukamipisze

  Oceniono 44 razy 30

  cały sklad rzadu to padaka..
  niech mi ktoś racjonalnie wytłumaczy co baba z PKP która przyczyniła sie do jej rozkładu robi w rzadzie???

 • koko36911

  Oceniono 27 razy 15

  Jak pani Maria Wasiak zdobywala doswiadczenie pracujac w takiej skorumpowanej i niekompetentnej firmie jak Polskie Koleje Państwowe, to mozemy tylko pogratulowac jej wyboru.

 • zocha688

  Oceniono 27 razy 11

  to nie jest dobry rzad dla Polski, tylko latanie Platformy. cale szczescie, ze to tylko rok tego marazmu. pytanie tylko na kogo glosowac, bo na platforme raczej nie

 • Oceniono 16 razy 8

  [EKSPERCI] z gw doradzaja polakom jak glosowac od lat. Dzieki temu Polska rzadza kompetentni ludzie i kraj rozwija sie oszalamiajacym tempie.

 • Oceniono 13 razy 7

  "Polsce ekonomiści" - nie rozśmieszajcie mnie - zgraja neoliberalnych matołów o dogmatycznych przekonaniach rodem ze szkoły chicagowskiej, wiszą na pasku Banku Światowego i MFW, piewcy prywatnego ale jak się trafi posadka państwowa to biegną w podskokach żeby sobie dorobić.

 • Oceniono 17 razy 7

  Szczurek kompetentny? Chyba tylko do tego, jak dobrze robić bankom...

 • mariuszdd

  Oceniono 11 razy 5

  Rok to sie nie utrzymają ,jedno koncentryczne uderzenie jakobinów z PiS i bedze po PO

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najważniejsze informacje