Miała pomysł, który wyśmiewano. Dzień przed startem na koncie 33 dolary. Dziś jej biznes jest wart miliony

Damian Szymański
27.10.2014 14:50
A A A
Oto jak jedna kobieta zmieniła przemysł cukierniczy w Stanach

Oto jak jedna kobieta zmieniła przemysł cukierniczy w Stanach (http://www.gigiscupcakesusa.com/)

 • Od mopa, przez mikrofon, po lukier
 • Śmiech bankowców i pierwsza gotówka w ręku
 • 33 dolary na koncie
 • Franczyza
Żaden bank nie chciał dać jej kredytu, a ludzie wyśmiewali pomysł na biznes. Gdy dzień przed startem dostała rachunek na 15 tys. dolarów, omal nie zemdlała. W portfelu miała jedyne 33 dol. Teraz jej biznes wart jest miliony, a babeczki Gigi podbijają Stany Zjednoczone. Oto historia kobiety, która wstrząsnęła amerykańskim rynkiem cukierniczym.
Poznaj historię Gigi (5)
Komentarze (79)
Zaloguj się
 • Oceniono 327 razy 273

  "Na początku robiłam wszystko po trochu. Lukrowałam, sprzątałam, zajmowałam się robotą papierkową ..."
  Ciekawe, co Babeczka by zrobiła w najjaśniejszej RP, gdy już na wstępie musiałaby się zająć: Sanepidem, U.Skarbowy, ZUS e , Gus em, Inspekcją pracy, kadrami, szkoleniem BHP i chyba jeszcze parę 'biurew' by się znalazło ...

 • Oceniono 167 razy 153

  Nie pieprzcie głupot. Zrobiła biznes za sto tysięcy dolarów kredytu, który załatwił jej jakiś "finansista", a czy nie prościej byłoby napisać "sponsor"? Jakby miała 33 $ na start, to guzik by było, a nie lokal z remontem, pracownicy i reklama. Jaki cel takich dennych artykułów? Uwierz, że z pomysłu sypie się kasa - pod warunkiem jednak, że oprócz pomysłu masz tez kasę - kretynizm do potęgi...

 • kornel-1

  Oceniono 97 razy 83

  "33 dolary na koncie"
  a dalej:
  "W kieszeni zostały jej dokładnie 33 dol"

  Gazetowe dno.

 • Oceniono 77 razy 49

  Fantazja redaktorow gazety siega zenitu. W USA NIGDY NIKT nie smialby sie z zadnego pomyslu na biznes. Redaktor probujac dodac sensacyjnego smaczku zaadoptowal historie do mentalnosci polskiej. W USA nie te zwyczjaje i nie ta kultura. Komentarze tez typowo polskie, czytaj zasciankowe.

 • earthboundmisfit

  Oceniono 47 razy 47

  Wstrząsnęłą rynkiem powiadacie? No to Entemann's, Nabisco czy choćby Pepperidge Farms mają przerąbane. Informacja dla stażystów: w USA można odnieść sukces, nawet bardzo duży sukces, ale to wcale nie oznacza "wstrząśnięcia rynkiem". Gratulacje dla pani Gigi, tym niemniej pozostaje ona jedną z wielu małych firm w branży.

  Na koniec pytania: w jaki sposób z oryginalnego "You won't believe this, but people are waiting in line for hours for cupcakes! And they're not even as good as yours" w Business Insider zrobiliście "Stałem dwie godziny w kolejce po babeczki do jednej z nowojorskich cukierni. Te ciastka nie były nawet w połowie tak dobre jak twoje i mamy." I kim był ten "wspaniały finansista", skoro w Business Insider ona mówi, że po prostu wypłaciła sto tysięcy dolarów z kart kredytowych?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najważniejsze informacje