Wielki ranking wódek w Polsce. Najpopularniejsze zagraniczne, polskie zostały w tyle

Damian Szymański
10.04.2015 15:50
A A A
Która wódka jest w Polsce najpopularniejsza?

Która wódka jest w Polsce najpopularniejsza? (Mat. prasowe/Gazeta.pl)

Firma CBM Indicator wydała raport "Zwyczaje i zachowania klientów na rynku alkoholi mocnych", w którym przepytała klientów sklepów alkoholowych o marki wódek białych i kolorowych. Respondentów poproszono, by wymienili znane im marki wódek. Pytanie miało charakter otwarty, a każdy z uczestników badania mógł wymienić kilka marek. Oto, które są najpopularniejsze.
Które wódki są w Polsce najpopularniejsze? (10)
Komentarze (182)
Zaloguj się
 • dyktator_bolandy

  Oceniono 274 razy 252

  ale bzdety....Znam branżę i powiem jedno- znajomośc marki ma się nijak do wyników sprzedaży. Smirnoff to zupełne ogony sprzedażowe.

 • Oceniono 209 razy 181

  ŻUBRÓWKA SIĘ ZESZMACIŁA, OSZUKUJĄ KLIENTÓW -
  cichaczem obniżyli zawartość "procentów" z 40% do 37,5% !!!

  Sprawdzajcie na etykiecie - ja zauważyłem to jakiś miesiąc temu.
  To jest wręcz zniewaga i więcej tego syfu nie kupię!

  I piszę o 'syfie' i 'zniewadze' nie dlatego że najważniejsze są dla mnie "procenty" i to żeby jak najszybciej uderzyły do głowy, ale dlatego, że jakość, smak Żubrówki na tym poważnie ucierpiały - zmiana jest wyraźnie wyczuwalna, wódka jest teraz mdła, niewyraźna, zupełnie nijaka, co jest szarganiem jej wieloletniej tradycji, psuciem sztandarowej "czterdziestki" i psuciem "polskiej" marki (wiem, wiem - teraz ruskiej marki, ale w końcu pochodzącej od nas i na świecie często wciąż kojarzonej z naszym krajem).

  Kolejny powód buntu - wraz z obniżeniem mocy Żubrówki jej cena nie zmalała, a mam wrażenie że w niektórych sklepach wzrosła.
  Następna sprawa - zmianę wprowadzono cichaczem, na etykiecie zmieniając jedynie "40%" na "37,5%" (na stronie internetowej Żubrówki wciąż widnieje butelka z etykietą 40%!)

  Tak to jest robić interesy z ruskimi. Przykre to deptanie pewnej tradycji i marki rozpoznawalnej na świecie, przez prostackie sprzedanie Żubrówki rosyjskiej firmie założonej i kierowanej przez rosyjskiego oligarchę.

 • dziadzioniunio

  Oceniono 190 razy 148

  Bolsa to nie tylko pić się nie da, wystarczy, że ktoś w promieniu 10m ją odkręci i już się zbiera na wymioty. O tym, że żyjemy w Republice Bananowej świadczy fakt, że w światowej stolicy wódki jaką jest Polska, gorzelnie zostały sprzedane francuzom, amerykanom, kacapom. Czy ten kraj może upaść jeszcze niżej? Ja od paru lat staram się (tam gdzie to możliwe) stosować absolutnie zasadę nacjonalizmu zakupowego. Oczywiście, nie zawsze przy półce sklepowej udaje się ustalić/odczytać, czy właścicielem danego producenta nie jest kacap, żyd czy niemiec, ale zawsze się staram. Jakmam komuś nabijać kabzę, to wolę temu, który stawia sobie dom pod Przasnyszem, niż temu, który stawia go na Krymie, albo w Hanoverze.

 • zzzz2005

  Oceniono 157 razy 131

  Z tym rankingiem jest coś nie teges - część wymienionych w artykule alkoholi kolorowych to napoje spirytusowe a nie wódki. Taka np. Soplica czy Żołądkowa Gorzka nie mają wystarczającej ilości procentów żeby nazywać się wódką.

 • Oceniono 111 razy 97

  Bzdura.Parę miesięcy temu jako niepijący wódki zapytałem osobę towarzyszącą jaka kupić wódkę na przyjecie u znajomych. Osoba odpowiedziała 'może Bols" i wtedy cała kolejka jak jeden mąż wrzasnęła nieeeeee!!!! I się zaczęło ze świństwo,że trucizna, że głowa boli i chce się po tym świństwie rzygać, po naradzie kolejkowiczów stanęło na Gorzkiej żołądkowej z miętą,

 • romek.daleszak

  Oceniono 138 razy 94

  Popijam od ponad 50 lat i powiem, że obecnie z czystych wódek najbardziej lubię oryginalną Finlandię - nigdy nie mam po niej kaca bez względu na wypitą ilość.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najważniejsze informacje