Komentarze (72)
Najsmutniejsza prawda o Polakach potwierdzona w międzynarodowych badaniach. Bijemy pod tym względem rekord świata
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • tomaszw20

  0

  proszę o zestaw pytań, abym mógł ocenić swój poziom zaufania czy raczej nieufności
  niewierny Tomasz

 • c_lod

  Oceniono 8 razy 0

  akurat to nie o nas źle mówi to badanie tylko o tych naiwniakach z krajów gdzie się ufa najbardziej - jak można ufać rządowi U.S. szpiegującym własnych obywateli w orwellowski sposób poprzez instytucje typu NSA. Nie uważam braku zaufania za objaw defektu, uważam zaufanie za objaw naiwności - od Banku Światowego, przez instytucje typu Goldman Sachs itp - wszędzie każdy uniwersytet, szpital czy fitness club - każdy ma swoją propagandę i swoich sponsorów i tworzy system naczyń połączonych, który, w momencie jakiegokolwiek "zdarzenia" będzie się bronił za wszelką cenę. Rządy, politycy, partie - w każdym miejscu na świecie - nie są inne niż korporacje czy jakiekolwiek grupy społeczne. To jest zwyczajnie obrona ich interesów i integralności. Stąd zaufanie do "nich" jest naiwnością - czyni ludzi bezwolnymi. Pod tym względem - nie ufamy, ALE ciężej nas oszukać i jesteśmy bliżej chodnika.

 • rokko

  Oceniono 1 raz -1

  Ha ha, w Meksyku ludzie wierzą instytucjom państwowym, a w Szwecji nie. :D Już lecę wierzyć temu raportowi. Pewnie dlatego Meksyskanin jak kupuje lepszy samochód, to do kompletu zakupuje rewolwer, żeby się móc obronić przed napadem, a Szwed, jak go wyprzedzisz na autostradzie, łapie za telefon i dzwoni na policję z donosem, że przekroczyłeś dozwoloną prędkość. :)

 • Wioletta Puzniak

  Oceniono 3 razy -1

  co polski rząd robi dla Polaków kłamie ich w żywe oczy obiecuje i na tym się kończy a niech przyjadą do małych wsi i zobaczą jak biedni ludzie żyją a zasiłki z OPS ledwo wystarczają na opłaty a gdzie żywność leki i ubiór i liczą dochody na rodzinę a pomoc żywnościowa z U,E jest karygodna gdzie w Niemczech można sobie wybrać jedzenie jakie się chce a tu wiecznie kasza ryż płatki makaron pulpety które pies nawet nie chce jeść a wy dajecie odpadki i trujecie ludzi wstyd dla naszego rządu paczki z OPS powinni dostać wszystkie dzieci na święta te małe też potrzebują soczków mleka w proszku i źle są rozdysponowane fundusze europejskie w OPS bo jedne miasto dostaje więcej a drugie mniej a gdzie kursy dla osób niepełnosprawnych praca w godziwych warunkach 7 godzinnym sama jestem osobą niepełnosprawną i boli mnie to jak polski rząd z nas kpi bo prawo jest dla ludzi bogatych a nie biednych i urzędnicy też się stawiają ponad prawem chamstwo jest .Wstydzę się że urodziłam się w Polsce i nie dziwię się obco krajowcom jak nas postrzegają żenada

 • Piotr Ko

  Oceniono 5 razy -1

  Od lat władza w Polsce składa się z samych złodziei, pracodawcy to w 90% wyzyskiwacze i kombinatorzy. Elity, które zarabiają dużo ponad przeciętną to w 90% kolesie tych samych złodziei urzędników czy pseudopracodawcòw czyt. kombinatorów. Więc do kogo Polak ma mieć zaufanie? Do bandziorów?

 • Jan Staszic

  Oceniono 2 razy -2

  rafal hirsch i kolejny paszkwil wymierzony w narod polski na podstawie sfalszoawnych badan...

 • tymek1890

  Oceniono 6 razy -2

  Ludzie! Wyprane mozgi macie? To przecież dobrze, że nie ufamy władzy, mediom, przedsiębiorcom. Jak mozna zaufać wladzy przez która nie masz wolności ani godnego życia? Mediom, które tak jak tutaj opisuja coś co jest poztywne jako negatywne "nigdzie nie jest tak źle" Zacznijcie wreszcie myśleć po swojemu.

 • tymek1890

  Oceniono 2 razy -2

  Ludzie! Wyprane mozgi macie? To przecież dobrze, że nie ufamy władzy, mediom, przedsiębiorcom. Jak mozna zaufać wladzy przez która nie masz wolności ani godnego życia? Mediom, które tak jak tutaj opisuja coś co jest poztywne jako negatywne "nigdzie nie jest tak źle" Ogarnijcie się i zacznijcie wreszcie myśleć po swojemu.

 • pator77

  Oceniono 2 razy -2

  Myślę, że to się teraz zmieni.

 • w11mil

  Oceniono 2 razy -2

  "Skoro u nas rozdźwięku między elitą, a resztą nie ma, to zgodnie z tą teorią nie powinno być u nas także wzrostu populizmu i nacjonalizmu"
  Czu autor sugeruje że elity to inna nacja?

 • ubudubu4

  Oceniono 3 razy -3

  No cóż to smutna prawda że największy poziom nieufności mają czytelnicy GW i są zafiksowani w swojej nienawiści do wszystkiego co nie lewackie........

 • Olga Sierpina

  Oceniono 3 razy -3

  Jeśli te badania są prawdziwe to jestem dumna. Przecież to powinno być ogólnie jasne już po tak długim okresie czasu, że obywatel nie może ufać ani władzy, ani mediom ani koncernom. Mniejszym firmom bliżej do obywateli bo są tak samo okrutnie traktowane. Lepiej wykształcona część Polaków nie odczuwa tak intensywnie wyzysku jak biedniejsi ludzie pracujący jak mrówki za śmieszne płace, stąd ta różnica w zaufaniu, choć niewielka bo wiadomo, że ci na szczycie i tak mają nas wszystkich za nic czy zarabiamy 1500zł i nie mamy wykształcenia czy je mamy i zarabiamy 5000zł... czy mamy wykształcenie i nadal zarabiamy po 1500zł.

 • uznam4

  Oceniono 5 razy -3

  To nic dziwnego. Jak można ufać, jeżeli zostało się tyle razy oszukanym??

 • civilis212

  Oceniono 5 razy -5

  Jesteśmy socjologicznym fenomenem, bo w innych krajach nie ma takiej drugiej Gazety Wyborczej, która uprawiałaby taką propagandę jak w Polsce i prała ludziom mózgi. Dlatego prosty chłop ze wsi i wykształcony lekarz wiedzą, że takim pseudomediom się nie ufa.

 • komentator1928

  Oceniono 6 razy -6

  Przez wiele lat to Gazeta Wyborcza wyznaczała standardy medialne w tzw. "wolnej Polsce", narracja obecna w waszym periodyku przekładała się na pozostałe "wiodące media".
  Potrafiliście zwalniać z pracy, wkluczać ludzi z życia publicznego, doprowadzać do śmierci vide sprawa dr. Ratajczaka czy wyabortowanego czyli nazywając rzecz po imieniu zamordowanego dziecka 14 "Agaty" z Lublina.
  Proste pytanie, w jakim procencie to właśnie środowisko związane z mediami Agory jest winne takim notowaniom mediów w naszym kraju?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX