Zgubiłeś kartę? MultiBank wyda ci tymczasową od ręki

Jak dowiedział się serwis Wyborcza.biz, we wtorek MultiBank wprowadza do oferty kartę tymczasową. Można ją wyrobić podczas jednej wizyty w oddziale banku. Ale po co komu taka karta?
W MultiBanku przekonują, że to bardzo wygodne i funkcjonalne rozwiązanie. Kartę Visę Tymczasową mogą dostać nowi klienci banku zaraz po uruchomieniu lub przeniesieniu rachunku do MultiBanku. Jeżeli na koncie są pieniądze, można więc używać karty, nie czekając na to, aż dostaniemy kartę docelową. Wystarczy złożyć wniosek o kartę docelową, a tymczasowa zostanie wyrobiona na miejscu.

Karta jest wypukła i ma wszystkie standardowe funkcjonalności "debetówki". Można nią płacić w sklepach, również internetowych, i wypłacać pieniądze z bankomatów.

Jednak to nie tylko usługa kierowana do nowych klientów. Kartę mogą dostać również osoby, który zgubiły kartę. - Klient podczas jednej wizyty w placówce zastrzeże starą kartę, zamówi nową i w ciągu kilku minut odzyska dostęp do rachunku dzięki karcie tymczasowej - mówi Joanna Materka, naczelnik wydziału kart płatniczych MultiBanku.

Visa Tymczasowa może być używana jeszcze przez rok po aktywacji karty docelowej. Nie trzeba więc z niej rezygnować. - Klient może ją zostawić, np. na wypadek zagubienia nowej karty lub jej kradzieży. Jeśli dojdzie do takiej sytuacji, wystarczy, że zgłosi telefonicznie utratę plastiku i sięgnie do szuflady po kartę tymczasową - wyjaśnia Materka.

Karta wydawana jest bezpłatnie, ale korzystanie z niej już kosztuje. W zależności od rodzaju rachunku opłata wynosi od 0 do 5 zł miesięcznie.

Karta tymczasowa nie jest popularną usługą. Podobne rozwiązanie oferują tylko m.in.: Alior Bank, City Handlowy, Eurobank i Allianz Bank.

Więcej o: