Płać rachunki gotówką bez opłat. BGŻ kopiuje pomysł Aliora

Do końca października w Banku BGŻ można bezpłatnie opłacić rachunki za prąd, gaz czy telefon. Może to zrobić każdy - również osoba, która nie jest klientem banku.
Bank nie ukrywa, że taką promocją chce zachęcić ludzi do zakładania kont osobistych. Opłaty za darmo może zrobić każdy do końca października. Ale jeśli ktoś skusi się przy okazji na założenie rachunku w Banku BGŻ, będzie mógł bez opłat płacić za czynsz, energię czy telefon do końca 2011 r.

Bank kieruje promocję zwłaszcza do osób, które do tej pory opłacały rachunki np. na poczcie i nie korzystały z usług banków. To spora grupa potencjalnych klientów. Szacuje się, że ponad 20 proc. dorosłych Polaków nie ma konta bankowego.

- Mamy nadzieję, że dzięki tej akcji odwiedzą nasze placówki również ci, którzy dotychczas nie korzystali z usług bankowych - mówi Michał Ślusarek, dyrektor zarządzający ds. produktów detalicznych i komunikacji w Banku BGŻ.

Ale nie wszędzie opłacimy rachunki bez prowizji. BGŻ wybrał do tego celu ponad 150 placówek na terenie całego kraju. W ten sposób chce też promować oddziały, które zostały otwarte stosunkowo niedawno.

Ponadto warunkiem jest przyjście do oddziału z dowodem osobistym. Bank tłumaczy, że w ten sposób chce sprawdzić, czy dana osoba jest jego klientem. Jeśli nie, pracownicy banku będą mogli zareklamować ofertę.

Pomysł BGŻ nie jest nowy. Podobną akcję od niedawna prowadzi Alior i też nie ukrywa, że w ten sposób chce namówić do założenia konta przede wszystkim osoby, które do tej pory nie były klientami żadnego banku.

Więcej o: