Kolejny bank płaci za polecenie jego oferty nowym klientom. Nawet 750 zł

Kredyt Bank wprowadza program rekomendacyjny ?Ekstrakonto łączy?. Za pomoc w zwerbowaniu nowego klienta płaci 50 zł.
Zapłacę za to, że polecisz moją ofertę znajomemu - taki sposób banków na powiększanie bazy klientów nie jest nowy. Niedawno Alior Bank odpalił program rekomendacyjny. Każdy posiadacz rachunku, który skutecznie poleci znajomym konto osobiste, kredyt hipoteczny, pożyczkę gotówkową lub kredyt konsolidacyjny, otrzyma premię.

Jaką? Na przykład za polecenie konta można zainkasować 50 zł, kredytu hipotecznego 1 tys. zł, a za namówienie na pożyczkę gotówkową Alior płaci 0,8 proc. jej wartości.

Program ruszył pod koniec czerwca, a na początku sierpnia Alior poinformował, że już wypłacił pierwsze premie.

Pomysł kopiuje teraz Kredyt Bank, ale jego program rekomendacyjny "Ekstrakonto łączy" ograniczony jest tylko do polecania konta osobistego.

Za każdą rekomendację konta, która zakończy się podpisaniem umowy przez nowego klienta, bank wypłaca 50 zł premii. Jeśli na nowe konto wpłyną środki w wysokości co najmniej 1 tys. zł, premię otrzyma też osoba, która otworzyła rachunek (również 50 zł). - Chcemy nagrodzić naszych lojalnych klientów, którzy są dla nas ambasadorami marki. Oni najszybciej dostrzegają zachodzące zmiany w ofercie banku - mówi Anna Dąbkowska, dyrektor biura strategii klienta w Kredyt Banku.

W programie Kredyt Banku mogą wziąć udział osoby, które mają Ekstrakonto i polecą innej osobie dowolne konto, ale z wyjątkiem Ekstrakonta Junior. Jedna osoba może polecić konto maksymalnie 15 nowym klientom, a więc w sumie można na tym zarobić 750 zł. Pod tym względem Alior jest hojniejszy, bo nie ogranicza z góry kwoty premii. Od zaangażowania klienta zależy, ile zarobi na reklamowaniu banku.

Więcej o: