Kandydat na prezydenta USA: Nie masz pracy? To twoja wina!

- Nie masz pracy ani pieniędzy? Nie wiń bogatych ludzi ani wielkich banków, bo to tylko twoja wina - powiedział w wywiadzie dla "Wall Street Journal" Herman Cain, jeden z kandydatów Partii Republikańskiej na prezydenta USA
Cain wypowiedział te słowa, komentując setki ludzi, którzy protestują na Manhattanie przeciwko bankierom z Wall Street. - Dla mnie te demonstracje to jawny przejaw antykapitalizmu. Jeśli nie masz pracy i nie jesteś bogaty, nie wiń Wall Street i wielkich banków, wiń samego siebie - powiedział Cain. - Jeśli komuś się udało, to nie jest niczyja wina. Dlatego nie rozumiem tych demonstracji - dodał.

Kilka tysięcy demonstrantów protestowało kolejny dzień w okolicach Wall Street przeciw chciwości wielkich korporacji i banków. Szacuje się, że w środę w akcji protestacyjnej wzięło udział nawet 8-12 tys. ludzi. Dla Caina demonstracje to... spisek Demokratów. - Nie mam co prawda dowodów na poparcie mojej tezy, ale uważam, że te protesty zostały zaplanowane i przeprowadzone, by odwrócić uwagę ludzi od złej polityki gospodarczej Baracka Obamy - powiedział Cain, który w ostatnich sondażach wśród potencjalnych kandydatów na prezydenta USA zajmuje drugie miejsce ex-aequo z byłym gubernatorem stanu Massachusetts Mittem Romneyem. Wyżej stoją tylko szanse obecnego gubernatora Teksasu Ricka Perry'ego.

Więcej o: