"PB": Polska potęgą wśród producentów opakowań

Za dwa lata wartość polskiego rynku produkcji opakowań sięgnie 6 miliardów euro. Według "Pulsu Biznesu", Polska ma zagwarantowaną pozycję lidera.
Jak czytamy, nasze opakowania wygrywają ceną z chińskimi i jakością z zachodnimi. Nasi producenci chwalą się, że konkurują też z europejskimi przedsiębiorcami nowoczesnym designem. A jeszcze 20 lat temu zagraniczni konkurencji nie dawali polskim firmom w tej branży szans. Przez ten czas, zdaniem "Pulsu Biznesu" rodzima branża opakowań przeszła prawdziwą metamorfozę.

Według gazety, eksport napędzi wzrost branży, obecnie polski rynek produkcji opakowań jest wart 4 miliardy euro, czyli 16 miliardów złotych. Za dwa lata będzie to już 6 miliardów euro.

Polskie firmy podpisują coraz bardziej lukratywne kontrakty z zachodnimi dystrybutorami i dostarczają opakowań dla międzynarodowych koncernów z branży spożywczej, chemicznej i kosmetycznej.

Do sukcesów polskich wytwórców - czytamy w "Pulsie Biznesu" - przyczynił się też kryzys, gdyż zachodni odbiorcy szukają tańszych dostawców.