"PB": Webventure, zwycięzca "Dragon's Den", chce wejść na NewConnect

Tworząca aplikacje internetowe firma Webventure dzięki zwycięstwu w teleturnieju "Dragon's Den" znalazła inwestora i planuje debiut na NewConnect - informuje "Puls Biznesu".
Emitowany na antenie TV 4 teleturniej "Dragon's Den - Jak zostać milionerem" miał być szansą dla początkujących biznesmenów na znalezienie inwestora. Zwyciężyła firma Webventure, twórca platformy Ring.pl pozwalającej na płatną rywalizację przez internet z innymi graczami. Jurorzy, m.in. Marian Owerko z Bakallandu i Grzegorz Hajdarowicz z Gremi, planowali zainwestowanie w projekt 350 tys. zł, jednak do finalizacji umowy nie doszło.

Mimo to Webventure wzbudziła zainteresowanie i 29,5 proc. akcji spółki wykupił fundusz giełdowy Calatrava Capital. - Teraz planujemy wejście na NewConnect - ujawnia w rozmowie z gazetą prezes Webventure Jacek Nowak.

Dziś Ring.pl ma 140 tys. użytkowników, jednak dzięki pozyskanym z giełdy pieniądzom firma chce rozpocząć globalną ekspansję, chciałaby też wejść na rodzący się właśnie rynek gier na telewizory. W maju, dzięki umowie z Orange, stworzona przez Webventure platforma z grami ma być dostępna poprzez telewizję kablową w 700 tys. mieszkań - informuje "Puls Biznesu". Trwają też negocjacje z właścicielem Orange, firmą France Telecom, nad wejściem z analogiczną ofertą do innych krajów w Europie.