"PB": Prezes Totalizatora Sportowego odwołany

"Puls Biznesu" pisze, że oficjalną przyczyną dymisji Sławomira Dudzińskiego był między innymi brak wizji rozwoju spółki i koncepcji dalszego wzrostu jej przychodów
Rzecznik Ministerstwa Skarbu Magdalena Kobos jako inne powody wymienia też niesatysfakcjonującą współpracę z radą nadzorczą firmy.

"Puls Biznesu" zwraca uwagę, że do odwołania dochodzi po ogłoszeniu, że w I kwartale Totalizator miał aż 929 milionów złotych dochodów. Z kolei w ubiegłym roku na gry liczbowe i loterie Polacy wydali prawie 3 miliardy złotych - o 10 procent więcej niż rok wcześniej. Odwołany prezes tłumaczył ten wzrost podwyżką cen zakładów Lotto i wprowadzeniem loterii Kaskada, która przyniosła ponad 100 milionów złotych zysku.

Zdaniem "Pulsu Biznesu", Ministerstwo Skarbu prawdopodobnie przychyliło się do stanowiska ekspertów rynku hazardu, którzy zwracali uwagę na małą ilość "szóstek" w Lotto. To powoduje częste kumulacje, co skokowo zwiększa przychody firmy. Wskazują też, że wyniki z 2011 roku są gorsze niż w 2009 i 2008 roku, gdy Sławomir Dudziński objął swoje stanowisko.

W tym tygodniu rada nadzorcza Totalizatora ma ogłosić konkurs na nowego prezesa. Tymczasowo tę funkcję przejął dotychczasowy wiceprezes Piotr Kamiński. Na razie nie wiadomo czy weźmie udział w konkursie.