"DGP": Rostowski nie będzie spieszyć się z deregulacją VAT dla MSP

Minister finansów Jacek Rostowski w wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej" powiedział, że "w czasie kryzysu lepiej słuszne, ale kosztowne rzeczy wprowadzać później, np. deregulację VAT dla MSP".
Rostowski w wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej" mówił, że w 2014 roku wzrost gospodarczy Polski może wynieść 3 proc. albo więcej. Ta poprawa będzie wynikać z sytuacji w strefie euro. - Wzrost przez następne kilkanaście miesięcy będzie zależał głównie od tego, co już się stało w strefie euro. Znaczącą poprawę w strefie euro będziemy mieć w latach 2014-15. Polska na tym skorzysta, prawdopodobnie bardziej niż sama strefa euro - mówił minister.

Na pytanie, jakie ma plany w związku z deregulacyjnymi pomysłami resortu gospodarki dotyczącymi rozliczenia VAT dla małych firm, powiedział: - W kryzysie nie możemy sobie pozwolić na coś, co kosztowałoby 5 mld zł.

Dodał, że rząd ma już za sobą sporo prac w związku z przeciwdziałaniem skutkom kryzysu. - Zadziałaliśmy już wcześniej, nie pozwalając na nadmierny wzrost wydatków, więc teraz nie musimy dokonywać cięć, co odróżnia nas od innych państw UE. Wykorzystaliśmy w tym celu relatywnie dobrą sytuację w latach 2010-11. A podniesienie wieku emerytalnego było także klasycznym przykładem działania wyprzedzającego - mówił Rostowski w wywiadzie.