Nowości finansowe

Powodzenie nieruchomości w ING TFI

W połowie lutego majątek Subfunduszu Budownictwa i Nieruchomości Plus oferowanego w ramach funduszu parasolowego ING Parasol SFIO przekroczył miliard złotych. To oznacza, że nieruchomościowy subfundusz ING w ciągu kilkunastu tygodni po debiucie stał się największym funduszem o takim profilu na polskim rynku. We wszystkich tego typu funduszach - w większości w funduszach zamkniętych - Polacy zgromadzili 2,7 mld zł.

Fundusze parasolowe TFI Union Investment...

Kolejne towarzystwa funduszy inwestycyjnych otwierają fundusze parasolowe. M.in. dziesięć funduszy detalicznych Union Investment - z wyłączeniem UniWibid - zostanie przekształconych w jeden "parasol" - Unifundusze. Operację zaplanowano na przełom czerwca i lipca. Będą one prowadziły dotychczasową politykę inwestycyjną. Będzie można przenosić nieopodatkowane pieniądze między subfunduszami. Po przekształceniach Union Investment planuje uruchomienie nawet do sześciu nowych subfunduszy.

...TFI Allianz...

Komisja Nadzoru Finansowego wydała też zgodę TFI Allianz na włączenie dotychczas oferowanych funduszy otwartych do funduszu parasolowego. TFI Allianz liczy na to, że oferta parasolowa będzie dostępna dla dotychczasowych i nowych klientów w czerwcu tego roku. Pod "parasol" trafi sześć już istniejących funduszy TFI Allianz.

...oraz TFI Skarbiec

Zgodę na utworzenie funduszu parasolowego dostało też TFI Skarbiec. W ramach jego oferty będzie można bez podatku przenosić jednostki między dziewięcioma subfunduszami (od akcyjnego po gotówkowy). "Parasolem" nie będą objęte "fundusze funduszy" Skarbca, czyli Skarbiec-Top Funduszy Akcyjnych i Skarbiec-Top Funduszy Stabilnego Wzrostu, fundusz Skarbiec Dolarowa Obligacja oraz fundusze zamknięte. Fundusz parasolowy Skarbca zacznie działać od lipca. Osoby, które są obecnie właścicielami jednostek funduszy Skarbca TFI wyznaczonych do objęcia ich "parasolem", zostaną automatycznie przesunięte do funduszu parasolowego.

W ING Śląskim wszystkie bankomaty za darmo

Od 1 marca br. klienci posiadający Konta z Lwem Komfort mogą bezpłatnie podejmować gotówkę ze wszystkich bankomatów w Polsce. Oferta obejmuje zarówno bankomaty sieci Euronet, jak i bankomaty wszystkich innych banków. - Dotychczas oferowaliśmy możliwość dokonywania bezpłatnych przelewów przez internet. Teraz postanowiliśmy pójść krok dalej i uatrakcyjnić nasze konto, dając możliwość bezpłatnego korzystania ze wszystkich bankomatów - komentuje Alicja Żyła, dyrektor departamentu detalicznych produktów depozytowych w ING Śląskim. Miesięczna opłata za prowadzenie Konta z Lwem Komfort wynosi 15 zł (7,5 zł przez pierwsze trzy miesiące).

Nowe książeczki oszczędnościowe PKO BP

Dla chcących zaoszczędzić na własne lokum PKO BP przygotował nowość - Oszczędnościową Książeczkę Mieszkaniową połączoną z funduszami inwestycyjnymi PKO/Credit Suisse zarządzanymi przez PKO TFI. W zeszłym roku wpłaty na książeczki prowadzone przez PKO BP wyniosły ok. 3 mld zł, a na tę formę oszczędzania zdecydowało się blisko 350 tys. nowych klientów.

ING poprowadzi konta studenckie za darmo

ING Bank Śląski zrezygnował z pobierania opłat za prowadzenie Konta z Lwem Student. Oferta obowiązuje od 1 marca i dotyczy zarówno nowych, jak i obecnych klientów.

Deutsche Bank oferuje db Benefit BRIC

Nowy produkt inwestycyjno-oszczędnościowy wprowadził do swojej oferty Deutsche Bank. Do 23 marca umożliwia on inwestowanie w indeksy największych spółek brazylijskich, rosyjskich, indyjskich i chińskich należących do indeksu S&P BRIC 40. W praktyce to trzyletnia polisa na życie zawierająca 80-proc. gwarancję wpłaconego kapitału. Minimalna wpłata wynosi 5 tys. zł.

Expander i Open Finance też mają lokaty inwestycyjne

Trzyletnią lokatę Stabilna Złotówka oferuje klientom Expander. Oprocentowanie lokaty zależy od kursu euro. Odsetki naliczane będą na koncie posiadacza lokaty za każdy dzień, w którym kurs euro do złotego znajdzie się w ustalonym przedziale. Maksymalne oprocentowanie lokaty w okresie trzyletnim wyniesie 32 proc. Jednocześnie inwestor uzyskuje pełną gwarancję kapitału na koniec trwania lokaty.

Z kolei Open Finance ma lokatę inwestycyjną Zyskowna Dziesiątka. Powierzone pieniądze są inwestowane w spółki z rynku nieruchomości. Tu też inwestor ma gwarancję ochrony wpłaconego kapitału, a zysk - według Open Finance - może wynieść nawet do 55 proc.

W KB więcej zarobisz na koncie

Kredyt Bank podniósł oprocentowanie Konta Oszczędnościowego o 0,2-0,3 proc. Wartość stawek kształtuje się w przedziale 3,5-3,7 proc. w zależności od wysokości wkładu.