Nowości finansowe

Nowy fundusz nieruchomości

Skarbiec TFI utworzy pierwszy w ofercie fundusz nieruchomości dla klientów detalicznych. Fundusz Skarbiec-Sektora Nieruchomości FIO będzie inwestował m.in. w instrumenty finansowe spółek działających na rynku nieruchomości i budownictwa notowanych na GPW. Inwestycje w instrumenty związane z sektorem nieruchomości będą stanowić 50-90 proc. aktywów funduszu. Sprzedaż jednostek uczestnictwa rozpocznie się na przełomie maja i czerwca. Minimalna pierwsza wpłata to 1 tys. zł.

Prezent na wakacje od BZ WBK

Do 30 września BZ WBK całkowicie znosi opłaty za wypłacanie gotówki z zagranicznych bankomatów kartami Visa Electron<30.

Promocja Kredytu Domowego

W ramach promocji ważnej do końca czerwca Polbank nie pobiera 1,5-proc. prowizji za przyznanie mieszkaniowego Kredytu Domowego. Marża kredytu wynosi od 1,0 do 1,5 proc. Bank nie wymaga ponadto ubezpieczenia niskiego wkładu oraz ubezpieczenia na życie. Decydując się na Kredyt Domowy z poduszką finansową, klienci Polbanku otrzymują na dowolny cel dodatkowe 4 proc. wartości zaciągniętego kredytu.

Fundusz z doradcą

PKO TFI rozpoczął sprzedaż jednostek funduszu PKO/CS Strategicznej Alokacji-SFIO przeznaczonego dla mniej doświadczonych inwestorów. Środkami inwestora zarządza doradca inwestycyjny, który lokuje je w różne fundusze PKO/Credit Suisse. Minimalna pierwsza wpłata wynosi 500 zł.

Excellence dla zamożnych

Skarbiec Excellence to nowa usługa dla zamożnych klientów. Zarządzanie aktywami odbywa się na indywidualnych rachunkach zgodnie z uzgodnioną strategią inwestycyjną. Klienci mogą wybrać spośród pięciu standardowych strategii, w zależności od poziomu ryzyka i oczekiwanego zysku. Minimalna kwota powierzona do zarządzania przez specjalistę to 500 tys. zł.

Dominanta Forte na dłużej

Dominet Bank przedłuża promocję na oprocentowanie lokaty terminowej Dominanta Forte do 29 czerwca. Przy rocznym depozycie powyżej 10 tys. zł klienci mogą liczyć na 4,5 proc. odsetek. Wypłata odsetek następuje po okresie lokaty. Minimalna kwota wkładu to 1 tys. zł.

Lukas dla studentów

Lukas Bank przygotował konkurs dla studentów, którzy do 1 lipca otworzą jeden z rachunków studenckich z oferty banku wraz z wnioskiem o wydanie karty płatniczej Visa Student lub Visa Student Euro<26. Do wygrania są bony na bilety lotnicze linii Centralwings o wartości 500 zł.

Investor FIZ rośnie coraz szybciej

Wartość aktywów funduszu Investor FIZ wzrosła do ponad 480 mln zł, a zysk na koniec kwietnia zwiększył się do 144 proc. Fundusz cieszy się coraz większym zainteresowaniem inwestorów. Od stycznia można dokonywać obrotu certyfikatami inwestycyjnymi funduszu na GPW. Emisja certyfikatów funduszu planowana jest na lipiec.

Fundusz parasolowy SEB TFI

SEB Fundusz Inwestycyjny Otwarty to nowy fundusz parasolowy SEB TFI, w skład którego wchodzi pięć subfunduszy. Klient funduszu parasolowego nie płaci podatków od zysków kapitałowych przy zamianie jednostek uczestnictwa subfunduszy.

Podwyżka odsetek od lokat w ING...

ING Bank Śląski podwyższył stawki oprocentowania dla otwartego konta oszczędnościowego oraz dla lokat terminowych o stałej stopie. Roczna lokata ma teraz oprocentowanie 4 proc. (było 3,75 proc.), a dwuletnia - 4,25 proc. (było 4 proc.). Pieniądze na OKO mają oprocentowanie 3,5-3,75 proc. (było o 0,25 proc. mniej). Nowe stawki obowiązują od 15 maja.

...Nordea Banku...

Od 14 maja Nordea Bank podwyższył oprocentowanie rachunku Nordea Progres w euro oraz polisy Nordea Profit Plus. Oprocentowanie polisy na sześć miesięcy wynosi 3,89 proc., a rocznej - 4,29 proc. Pieniądze są zwolnione z podatku Belki, więc podane stawki odpowiadają oprocentowaniu zwykłych lokat na poziomie 4,8-5,3 proc.

...oraz w BZ WBK

Od 15 maja BZ WBK wprowadził podwyżkę oprocentowania depozytów. O 0,25 pkt proc. zwiększone zostanie oprocentowanie standardowych lokat terminowych o oprocentowaniu stałym (lokata 1-, 3-, 6-, 12-, 24-miesięczna), lokat Impet (lokata 3-, 6-, 12-, 24-miesięczna), lokat o oprocentowaniu zmiennym (lokata 3-, 6-, 12-, 24- miesięczna). Po wprowadzeniu zmian oprocentowanie 6-miesięcznej lokaty Impet będzie wynosić do 3,5 proc., a 6-miesięcznej lokaty terminowej - 2,25 proc. Konta osobiste Prestiż i VIP będą oprocentowane odpowiednio 0,75 i 1,25 proc.

Telefon na kredyt

mBank Mobile, pierwszy wirtualny operator komórkowy, wprowadził możliwość zakupu telefonów na kredyt. Każdy z 27 modeli telefonów dostępnych na stronach sklepu mBank Mobile można zakupić na raty, bez poręczycieli i zabezpieczeń. Aby otrzymać kredyt na telefon, wystarczy zaznaczyć w formularzu pole "Kredyt w mBanku" i wypełnić wniosek. Telefon wraz z umową kredytową bez dodatkowych opłat dostarcza kurier.