Kwestionariusz VIP-a

Leszek Jedlecki, prezes ING TFI
1. Luty miesiącem... który przybliża mnie do oczekiwanej od listopada wiosny.

2. Pierwsze pieniądze... zarobiłem jeszcze w szkole średniej. Nie było tego wiele, ale do tej pory zachowałem te banknoty i traktuję je jak prawdziwy skarb.

3. Biorąc towar w sklepie, patrzę na... producenta. Mam duże zaufanie do sprawdzonych marek.

4. Inwestując, pamiętam, żeby... pokusa wysokiego zysku nie wygrała z rozsądkiem.

5. Mam "wolny" tysiąc złotych, więc... wyjadę z żoną na weekend nad polskie morze, które uwielbiam szczególnie w porze zimowej.

6. Na giełdzie... bywa nerwowo, ale większość długoterminowych inwestorów nie ma powodów do narzekań

7. Widzę w gazecie słowo "krach" i... zastanawiam się, czy nie nadszedł dobry czas na zakup akcji.

8. Budżet domowy i budżet państwa... różnią się tym, że deficyt budżetu państwa można sfinansować, emitując papiery skarbowe, a budżet domowy nie ma takiej możliwości. Z tego powodu wydawanie każdej prywatnej złotówki musi być dokładanie przemyślane i mieć pokrycie w przychodach.

9. Weksel... jest papierem wartościowym, który usprawnia rozliczenia, ale musimy być bardzo uważni przy jego wystawianiu, gdyż niektóre klauzule mogą spowodować jego nieważność.

10. Polisa na życie... należy pamiętać, że jej beneficjentem nie jest osoba ubezpieczona, a dla bliskich pieniądze nie zastąpią człowieka. Nikt nie jest wieczny, staram się więc tak żyć, aby realizację wypłaty przesunąć jak najdalej w czasie.

11. Czego oczekuje od mojego konta w banku? Możliwości obsługi internetowej oraz dostępności za pośrednictwem jednej platformy do wszystkich produktów finansowych bez konieczności wizyt w oddziale.