W Alior banku doładujesz komórkę przez internet

Alior Bank będzie kolejnym z rynkowych graczy, który zaoferuje swoim klientom możliwość doładowania telefonu pre-paid przez system bankowości internetowej - dowiedziała się Wyborcza.biz
Masz problem z bankiem? Napisz do nas: finanse@wyborcza.biz

Klienci Aliora od dzisiaj będą mogli doładowywać telefony na kartę przez system bankowości internetowej. Operacja ma trwać kilka minut, być darmowa i całkowicie bezpieczna, bo bank będzie żądał zatwierdzenia transakcji wpisaniem hasła wcześniej wysłanego sms-em. Poza tym, będzie można ustawić sobie opcję cyklicznego, automatycznego doładowywania określoną kwotą.

Doładować telefon można wybierając po zalogowaniu się do konta internetowego opcję "doładowanie jednorazowe". Potem trzeba wypełnić formularz wybierając konto, z którego zostaną pobrane środki, podać numer telefonu, który chcemy zasilić i wskazać przypisanego mu operatora. Kolejny krok, to autoryzacja transakcji. Tu trzeba będzie wpisać w wyznaczoną rubrykę kod SMS i kilknąć z przycisk podpisz. W systemie będzie można też śledzić aktualny stan bieżących zasilań.

Podobnie wyglądać ma doładowanie okresowe. W tym wypadku, w formularzu trzeba będzie wpisać co ile dni konto ma być zasilane, określić kwotę oraz datę pierwszego doładowania.

Alior nie jest jedynym bankiem, który dodał bo systemu bankowości elektronicznej taką funkcjonalność. Podobną usługę znajdą klienci m.in. ING, mBanku, Nordei, Banku Pocztowego czy wiosny Deutsche Banku . System, który wprowadza właśnie Alior działa podobnie jak ten w ING. Ale np. w Pocztowym, poza kontem internetowym, telefon można doładować przez sms, infolinię czy w oddziale podając doradcy kwotę i numer telefonu.

Inną drogą poszedł mBank. Zdecydował się bowiem dać swoim klientom możliwość korzystania z usług własnego operatora wirtualnego - mBank mobile. Jego użytkownicy w zamian za korzystanie z produktów i usług banku otrzymują m.in. Darmowe minuty, a ich ilość uzależniona jest od aktywności klienta.

Więcej o: