Nordea ma nowy system bankowości elektronicznej. Będzie wygodniejszy?

Nordea zapewnia, że nowy system będzie nowoczesny, przejrzysty i prostszy w obsłudze niż stara bankowość elektroniczna. Ale czy naprawdę ułatwi korzystanie z usług banku?
Nordea Bank rozpoczął wdrażanie nowego systemu bankowości elektronicznej o nazwie Netbank. Dorota Jasińska-Truhn z departamentu marketingu i komunikacji Nordea Banku podkreśla, że bank stawia przede wszystkim na zwiększenie przejrzystości i intuicyjności systemu.

Jednym z udogodnień będzie szybszy mechanizm powiadamiania za pomocą SMS-ów. Użytkownicy Netbanku będą mogli w ten sposób otrzymać informacje o operacjach bankowych, między innymi powiadomienia o transakcjach dokonywanych kartą płatniczą.

SMS-em bank też poinformuje o zbliżającym się terminie wygaśnięcia np. zlecenia stałego, lokaty czy ważności karty. System pozwoli na definiowanie wysokości kwoty, od jakiej generowane będą powiadomienia, a także w jakich godzinach SMS ma być dostarczany. Nową usługę powiadomień SMS-owych trzeba aktywować samemu. W systemie Netbank trzeba w tym celu podać numer telefonu komórkowego, na który mają przychodzić powiadomienia.

Nordea zapewnia, że zmiana systemu nie utrudni życia dotychczasowym klientom. Nie zmieni się sposób logowania do systemu, dostępna będzie również historia transakcji wykonanych jeszcze za pośrednictwem starego systemu Solo. Ponadto każdy z klientów będzie miał możliwość dostępu przez pierwszy miesiąc zarówno do nowego systemu Netbank, jak i do dotychczasowego systemu Solo.

Nowa platforma nie będzie jednak dostępna od razu dla wszystkich klientów banku. Nordea planuje wprowadzenie jej stopniowo, tak aby dotychczasowi klienci mogli w miarę elastycznie przejść na nowy system. Docelowo bank zamierza zakończyć wdrażanie nowej platformy dla klientów indywidualnych oraz posiadaczy rachunku eFirma do końca marca tego roku. Wtedy też wszyscy klienci otrzymają dostęp do systemu Netbank.

Możliwości wyboru systemu nie będą mieli nowi klienci indywidualni banku. Ci automatycznie dostaną nową platformę, ale z wyjątkiem nowych klientów, którzy założą rachunek eFirma plus. Dla tej grupy bank planuje przejście na nowy system dopiero w drugim kwartale 2011 roku.