Kolejny bank ostro licytuje: oddadzą ci 3 proc. pieniędzy za zakupy!

Bank Millennium chce przyciągnąć 200 tys. nowych klientów, oferując konto, którego posiadacz będzie dostawał zwrot 3 proc. wartości zakupów opłaconych kartą debetową!
Walka banków o klientów kont osobistych nie zwalnia. Bank Millennium od poniedziałku atakuje konkurentów nowym ROR-em, który prawdopodobnie wskoczy do piątki najbardziej dochodowych rachunków osobistych na rynku. Dochodowych z punktu widzenia klientów, bo będzie to jeden z tych ROR-ów, które pozwalają posiadaczowi zarabiać dzięki zakupom dokonywanym za pomocą karty wydanej do konta.

Dobre Konto, bo tak nazywa się nowinka Millennium, jest drugim w ofercie tego banku darmowym rachunkiem. Pierwszym było konto internetowe, wprowadzone rok temu jako antidotum na odpływ klientów po podwyżce prowizji za standardowe ROR-y. Później bank poszedł za ciosem i wprowadził kartę kredytową Visa Impresja, która w wybranych sklepach oferuje aż 5% zwrotu wartości transakcji.

Nowy pomysł Millennium jest miksem poprzednich dwóch nowinek. Zawiera w sobie, poza takimi drobiazgami, jak brak prowizji za prowadzenie konta i przelewy przez internet, zero opłat za użytkowanie karty i darmowe wypłacanie pieniędzy ze wszystkich bankomatów w Polsce, także program premiowy. Polega on na tym, że posiadacz karty debetowej, wydanej do Dobrego Konta, będzie dostawał zwrot 3 proc. wartości zakupów opłaconych tym plastikiem. Zwrot będzie naliczany tylko od transakcji w sklepach spożywczych, supermarketach i stacjach benzynowych. Miesięcznie bank zwróci maksymalnie do 50 zł.

Dobre Konto pod tym względem jest rzeczywiście dobre. Poza wspomnianą wyżej Visą Impresja, która też pochodzi ze "stajni" Banku Millennium, tylko Toyota Bank oferuje wybranym klientom wyższy zwrot za transakcje kartowe. Tam można odebrać nawet do 4 proc. wartości zakupów, ale aby załapać się na aż taki zwrot, trzeba mieć w banku naprawdę spore aktywa. W Banku Millennium 3 proc. zwrotu jest dostępne dla każdego, więc de facto jest to oferta bardziej opłacalna.

Oczywiście Millennium też stawia warunki. Aby móc korzystać z darmowej obsługi konta i zwrotu 3 proc. wartości transakcji kartowych trzeba zasilać konto kwotą co najmniej 1000 zł miesięcznie i co najmniej raz w miesiącu zapłacić debetówką w sklepie za zakupy. Przyznacie, że nie są to zaporowe warunki w zamian za premię. Przy średnich zakupach w wysokości 700 zł miesięcznie (tyle obrotu wykręca średnio miesięcznie posiadacz karty w Polsce) klient Millennium może liczyć na 21 zł zwrotu. Niemało. Jeśli zaś nie spełni warunków (wpływ na konto plus jedna płatność kartą), musi się liczyć z opłatą za konto 7 zł, za kartę 3 zł, za wypłatę z obcego bankomatu 1-5 zł.

Więcej o: