PolskiBus chce podwoić wartość inwestycji i wydać 30 mln euro

PolskiBus planuje podwoić wartość inwestycji w Polsce. W ciągu najbliższych 18 miesięcy firma wyda w naszym kraju 30 mln euro. Zwiększone zostaną liczba pracowników i flota pojazdów - pisze ?Dziennik Gazeta Prawna?.
Firma zapowiedziała, że przechodzi do drugiej fazy rozwoju. W pierwszej walczyła o rozpoznawalność marki i budowanie sieci połączeń z Warszawy. Teraz planuje uruchamiać nowe linie przecinające Polskę, ale omijające stolicę.

Takim przełomowym krokiem w rozwoju PolskiBus.com było uruchomienie 25 kwietnia pierwszej trasy, która nie przebiega przez stolicę. Jest to linia P12 łącząca sześć polskich miast: Gdańsk, Toruń, Łódź, Katowice, Kraków i Rzeszów. - Zainteresowanie pasażerów tą linią jest ogromne. Już w pierwszym tygodniu od uruchomienia rezerwacji sprzedano ponad 10 tys. biletów - mówi Piotr Bezulski, dyrektor zarządzający PolskiBus.com.

Flota firmy zwiększy się z 68 autobusów do 200. Jednocześnie firma zapowiada wzrost zatrudnienia. - Obecnie w PolskimBusie pracuje 350 osób, ale w przyszłości ich liczba ma wzrosnąć do 1 tys. pracowników - powiedział "Dziennikowi Gazecie Prawnej" Brian Souter, właściciel firmy.

Eksperci transportowi w Polsce i konkurenci głowią się, czy można wozić ludzi pół darmo i jeszcze zarabiać. Souter twierdzi jednak, że już w tym roku jego firma ma odnotować pierwsze zyski.

PolskiBus działający w Polsce od czerwca 2011 r. i należący do szkockiego magnata transportowego Briana Soutera szturmem podbił polski rynek - w ciągu niecałych dwóch lat przewoźnik sprzedał na wszystkich swoich trasach ponad 3,3 mln biletów.

- To niewątpliwy sukces i dowód na to, że rynek przewozów autokarowych w Polsce ma ogromny potencjał. Ponadto silną motywacją do poszukiwania nowych możliwości rozwoju są dla nas zapytania i sugestie naszych pasażerów dotyczące wprowadzania nowych połączeń - mówi Piotr Bezulski.

Kluczem do sukcesu okazały się metody żywcem wzięte z modelu tanich linii lotniczych - bilety można kupować tylko przez internet, a dodatkowo obowiązuje zasada, że kto szybciej kupi bilet, ten pojedzie taniej. Dlatego na każdej trasie przewoźnik oferuje kilka biletów za złotówkę dla pierwszych klientów, kolejni muszą płacić stopniowo coraz więcej.Więcej o: