PRL-owski Pewex powraca. Markę reaktywuje Joe Monster znany z internetowej satyry

Od poniedziałku 10 czerwca uruchomiony zostanie serwis internetowy pewex.pl. Za reaktywację firmy odpowiedzialny jest Monster Media Group prowadzący m.in. serwisy demotywatory.pl czy joemonster.org - podał ?Puls Biznesu?
Pewex.pl ma początkowo być serwisem internetowym o popkulturze i designie ery Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej. Model biznesowy zakłada, że firma będzie zarabiać nie tylko na reklamie, ale też na handlu. Firma chce uruchomić sklep internetowy pod koniec wakacji. W planach jest własny magazyn.

Właściciele firmy Pewex.pl - Sebastian Leśniak i Mariusz Składanowski - nie chcą zdradzić, co będzie sprzedawane w Peweksie. W rozmowie z "PB" mówią jedynie, że tak jak dawny Pewex odbiegał jakością produktów od innych polskich sklepów, tak i nowy nie zamierza handlować byle czym. Mają to być przede wszystkim produkty unikatowe i luksusowe, powiązane z tym, co było kiedyś, ale w nowym wydaniu.

W przyszłym roku spółka planuje otwarcie pierwszych stacjonarnych sklepów pod szyldem Pewex. Mają to być niewielkie delikatesy z możliwością wypoczynku z m.in. dobrą kawą i alkoholami.

Sieć sklepów Pewex powstała w latach 70. Można tam było za dewizy kupić produkty niedostępne w innych PRL-owskich sklepach np. dżinsy, klocki Lego.