Tanie linie zatrudnią same kobiety, by oszczędzić na paliwie. Bo one ważą mniej

Działający w Indiach przewoźnik Go Air chce zaoszczędzić 330 tys. funtów rocznie, zatrudniając do obsługi pokładowej same kobiety. Powód? Ważą średnio o 20 kilogramów mniej od mężczyzn, przez co spadają koszty zużycia paliwa - informuje "Guardian".
Obecnie z liczącego ok. 300 osób personelu pokładowego linii Go Air ponad 40 proc. stanowią mężczyźni. I zachowają oni swoją pracę, ale w przyszłości linie lotnicze, które planują do 2020 roku zwiększyć swoją flotę o 80 nowych samolotów i zatrudnić 2 tys. nowych pracowników, chcą przyjmować do pracy wyłącznie kobiety.

Prezes linii Giorgio De Roni przyznał, że za tą decyzją stoją względy ekonomiczne. - Spadek kursu rupii w stosunku do dolara mocno w nas uderzył. Dlatego szukamy wszystkich możliwych sposobów, aby ciąć koszty i zarabiać - powiedział.

Firma szuka zresztą różnych, z pozoru dziwacznych sposobów, by obniżyć zużycie paliwa. W tym celu linie... zmniejszyły liczbę stron w swoim pokładowym magazynie dla czytelników. Podjęto też decyzję o mniejszym napełnianiu zbiorników z wodą, które znajdują się na pokładzie.

Więcej o: