Ile kosztuje wesele w USA? Zadłużają się i państwo młodzi, i goście

Wesele w Stanach to kosztowna impreza - z danych amerykańskiego serwisu TheKnot.com wynika, że przeciętnie jego organizacja kosztuje aż 28,4 tys. dol.
Według badań American Express daje to średnio kwotę 539 dol. przypadającą na jednego zaproszonego gościa. Przy tym jednak American Express dość szeroko potraktował wydatki związane ze ślubem i z weselem. Wliczył do nich nie tylko koszty noclegów dla gości, wynajęcie opiekunki dla dzieci, ale również m.in. koszty przygotowania wieczoru panieńskiego i kawalerskiego. Co zaskakujące, z badania American Express wynika również, że tegoroczne średnie wydatki Amerykanów na organizację wesela za oceanem są wyższe aż o 60 proc. od ubiegłorocznych. Koniec kryzysu?

Być może, ale w zachowaniach gości weselnych tego nie widać. Z badania organizacji American of Consumer Credit Counseling wynika bowiem, że aż 43 proc. Amerykanów odmawia przyjęcia zaproszenia na wesele - nie stać ich. Z kolei aż 36 proc. zaproszonych - tutaj mamy dane American Express - zadłuża się, by kupić nowożeńcom prezent.