Nadchodzi rewolucja w płaceniu w restauracjach. Jesz i nie czekasz na rachunek

Proszę sobie wyobrazić sytuację: zjedli państwo smaczny stek, popili przyzwoitym bordeaux, wstali i... wyszli. A rachunek? Kilka minut później na telefonie komórkowym pojawi się informacja, że państwa karta kredytowa została obciążona na 350 zł plus 10 proc. napiwku (tak, tak steki są drogie, ale też nie trzeba było brać tego deseru)
Nie wiem jak państwa, ale mnie strasznie denerwuje ten przedłużający się moment, kiedy człowiek siedzi w jakiejś kawiarni/restauracji [niepotrzebne skreślić], właściwie już zjadł, napił się i czeka już tylko na kelnera, żeby zapłacić.

A ten, choć jeszcze na początku kręcił się w pobliżu stolika, teraz gdzieś poszedł i nie wraca. Wiem, wiem problemy pierwszego świata.

A teraz proszę sobie wyobrazić sytuację: zjedli państwo smaczny stek, popili przyzwoitym bordeaux, wstali i... wyszli.

A rachunek? Kilka minut później na telefonie komórkowym pojawi się informacja, że państwa karta kredytowa została obciążona na 350 zł plus 10 proc. napiwku (tak, tak steki są drogie, ale też nie trzeba było brać tego deseru).

Fantazja? O takiej aplikacji w ostatnim numerze napisał Bloomberg Businessweek .

Owo cudo nazywa sięCover . Działa bajecznie prosto: wchodząc do knajpy, człowiek wyjmuje telefon i "melduje" się, używając aplikacji. A później wystarczy powiedzieć kelnerowi, że mamy zamiar zapłacić przez Cover. To bardzo ciekawa aplikacja, aczkolwiek niszowa.

Bardziej zaawansowany jest produkt o nazwie RAIL, nad którym pracuje amerykański startupViableware . RAIL to z kolei przenośne urządzenie, które umożliwia samodzielne zapłacenie rachunku przy stoliku bez wołania kelnera.

To coś w rodzaju tabletu. Klient na ekranie może zobaczyć, ile ma zapłacić, podzielić rachunek na kilka osób. A później? Później tylko przeciąga kartą i pozamiatane.

Decyduje tylko, czy rachunek ma zostać wydrukowany, czy może przesłany na adres email.Ten system jest właśnie testowany przez PayPal (używając RAIL można płacić za pośrednictwem tego serwisu) i American Express. Koszt jednego urządzenia? 200 dolców. Czas płacenia rachunku? 20 sekund.

Wpis pochodzi z blogu: Towar niezgodny z umową.