Manekiny z naturalnym owłosieniem? Znana firma odzieżowa znów chce szokować. "Pokazujemy prawdę"[ZDJĘCIA]

Firma American Apparel nieraz już zaskakiwała. Bez mrugnięcia okiem potrafiła wprowadzić na rynek koszulki z waginą w czasie menstruacji, otwarcie lobbować za związkami homoseksualnymi czy wykorzystać w kampanii reklamowej dwie modelki, dość poufale dotykające się po pośladkach. Tym razem też nie zawiodła. W Nowym Jorku w witrynie sklepowej pojawiły się niezwykłe manekiny. Manekiny z owłosieniem łonowym.
- Ludzie zatrzymywali się na ulicach. Stali oniemiali. Co chwilę błyskały światła fleszy - opisuje całą sytuację Huffington Post. Manekiny z owłosieniem łonowym zostały zrobione specjalnie dla sklepu American Apparel na East Houston Street w samym sercu Nowego Jorku.

- Postawiliśmy je w czwartek około 3 w nocy. Mają przede wszystkim uzmysłowić ludziom prawdę. Pokazywać surowość i naturalny ludzki seksualizm - mówi dla Huffington Post jeden ze sklepowych asystentów. - Manekiny mają przyciągać uwagę klientów. Niedługo będą walentynki. Zależy nam na zainteresowaniu, żeby zarobić - nie owija w bawełnę. Kontrowersyjna strategia firmy zdaje się przynosić korzyści. Amerykańskie media zasypały American Apparel gradem pytań, a przed sklepami zbierają się tłumy zaciekawionych ludzi.

Firma ma już na swoim koncie niekonwencjonalne metody przebicia się do społecznej świadomości. Jakiś czas temu sprzedawała koszulki z waginą w czasie menstruacji. T-shirt wywołał niemałe zamieszanie w Stanach. Sama firma nic sobie z tego nie robiła. Chełpiła się niestandardowym pomysłem i współpracą z 20-letnią artystką Petrą Collins, pomysłodawczynią koszulki. American Apparel stworzyła również kampanię reklamową z nastoletnimi dziewczynami w wyzywających pozach.

Firma w swoich kampaniach bardzo śmiało eksploruje intymne terytoria ludzkiej seksualności. Bazuje na jawnych erotycznych skojarzeniach. Jedna z reklam przedstawiała modelkę ubraną tylko w wyciągnięty sweter, pozującą tyłem z wyeksponowaną pupą. Na innej dwie półnagie kobiety czule całowały się w usta. Obrana taktyka nieraz ściągała na firmę kłopoty prawne, ale finansowo okazała się bardzo opłacalna. W drugim kwartale 2013 roku firma zarobiła netto 162 mln dol., co daje 16-proc. wzrost w porównaniu z drugim kwartałem 2012 roku.

A was szokują manekiny z "naturalnym" owłosieniem?

Więcej o:
Komentarze (207)
Manekiny z naturalnym owłosieniem? Znana firma odzieżowa znów chce szokować. "Pokazujemy prawdę"[ZDJĘCIA]
Zaloguj się
  • kloceklego

    Oceniono 585 razy 467

    "Manekiny z naturalnym owłosieniem? Znana firma odzieżowa znów chce szokować."- serio? dla kogo ma to być szok? dla was pewnie. nie wiedzieliście do tej pory, że między nogami są włosy? nie zaglądacie tam pewnie, bo to nie po bożemu. ale wiecie, że bociany tak naprawdę nie przynoszą dzieci?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX