Produkty te same, ceny zupełnie różne. Zobacz, ile kosztują jabłka z irlandzkiego Lidla, a ile z polskiego [SPRAWDZAMY]

Masz rodzinę za granicą? Robicie zakupy w tej samej sieci dyskontów? Większość produktów niczym się od siebie nie różni. Poza ceną. Sprawdziliśmy, ile trzeba zapłacić za różne produkty spożywcze made by Lidl w różnych państwach.
KuczakZa kurczaka w polskim Lidlu trzeba zapłacić 5,55 zł/kg w promocyjnej cenie. W Irlandii drób jest dwa razy droższy - 2,85 euro/kg (ok. 11,8 zł). Najwięcej należy zapłacić za kilogram kurczaka w Hiszpanii - 3,95 euro (ok. 16,39 zł)

JabłkaPolska jest królową jabłek. Eksportujemy ich najwięcej na świecie. Jesteśmy przed Stanami Zjednoczonymi i Chinami. To odbija się na cenach tych owoców. Kilogram jabłek w polskim Lidlu kosztuje 2,89 zł. We włoskim Lidlu 99 centów (ok. 4 zł). Najdroższe są Irlandia i Hiszpania - 1 euro 39 centów, czyli ok. 5,80 zł

MarchewMarchew w polskim Lidlu kosztuje 2,99 zł za kilogram. Włoska marchewka kosztuje niemal identycznie, bo 0,79 euro (ok. 3,2 zł). Cena hiszpańskiej wynosi prawie 1,30 euro (ok. 5,4 zł)

Włoskie pierożkiWłoskie pierożki z różnym nadzieniem można kupić w większości sklepów Lidl podczas tygodnia włoskiej kuchni. W Polsce paczka kosztuje 3,99 zł. W samych Włoszech - 1,49 euro (ok. 6,18 zł). W hiszpańskim Lidlu trzeba za nie zapłacić 1,39 euro (ok. 5,7 zł).

Nasze porównanie nie uwzględniało cen producentów, nie osadziliśmy naszych wyników w kontekście siły nabywczej pieniądza. Ceny uzyskaliśmy z gazetek i materiałów reklamowych Lidla z różnych części Europy.

Pieniądze.gazeta.pl - polub nas na Facebooku >>>

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o:
Komentarze (4)
Produkty te same, ceny zupełnie różne. Zobacz, ile kosztują jabłka z irlandzkiego Lidla, a ile z polskiego [SPRAWDZAMY]
Zaloguj się
 • shawmut

  Oceniono 2 razy 2

  co ten artykuł miał pokazać - że lokalne produkty są tańsze? Dla dziennikarza to wielka nowina?

 • gnooostyk

  Oceniono 6 razy 0

  ja nie kupuję warzyw w marketach.
  Kupuję na ryneczku od rolników.
  Jabłka też kupuję na ryneczku.
  W piątek też kupiłem, po 2,2 za kilogram. Od rolnika spod Zadzimia.
  Marchew i ziemniaki kupuję znów od rolnika spod Łęczycy.
  Stoją na tym samym ryneczku od lat :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX