Samoobrona Lecha Wałęsy na forum Gazeta.pl

Ostry list Lecha Wałęsy krytykujący Radio Maryja opublikowany wczoraj na portalu Gazeta.pl wzbudził gorącą dyskusje na forum. Tekst uzbierał jak dotąd 373 komentarze. A do dyskusji włączył się sam Wałęsa!

Redakcja portalu Gazeta.pl, po sprawdzeniu, czy osobą wypowiadającą się jest rzeczywiście były Prezydent, oznaczyła posty zasłużonego użytkownika zdjęciem z nazwiskiem autora.

Ojciec Król, Ojciec Rydzyk i całe to środowisko zostało dobrane chyba przez szatana, by zniszczyć Wiarę i Polskę! napisał w liście były prezydent pod wpływem wieczornej audycji, jaką słyszał w radio 12 lutego.

Internauci prawie bez wyjątku przyłączyli się do ostrego głosu Wałęsy. A on sam - pod nickiem lwprezydent na forum internetowym podjął dyskusję z zarzutami, z jakimi spotyka się od lat. Głos zabrał trzykrotnie - o 10.37, 11.07 i 14.47.

Przysięgam Wam że to co mi zarzucacie to nieprawda i mam na wszystko świadków i dowody. Nie wiem, nie mam pomysłu jak Wam te dowody przedstawiać kiedy i które ,czasami to robię i tu też mogę, powiecie w jakiej sprawie, a ja postaram się natychmiast to zrobić. Ktoś np. podważa mój skok przez płot - niech sam sprawdzi idąc tym tropem zachęcał Wałęsa obficie cytując fragmenty autobiografii "Droga nadziei" i wywiadu, który przeprowadził Adam Kinaszewski z byłym funkcjonariuszem SB.

Odniósł się też do zarzutów współpracy z SB. Prywatnie odszukałem faceta który kierował i firmował nazwiskiem podrabianie na mnie dokumentów, pracując kiedyś w SB Na dowód prawdziwości swoich słów przytoczył pismo inspektora SB odczytane w Sądzie Lustracyjnym "Jak wymyślałem działalność "Bolka"" z dnia 9 maja 1985 roku.

Można w nim przeczytać m.in. to: Koncepcja prowadzenia działań specjalnych dotyczących Lecha Wałęsy powstała z chwilą powołania Biura Studiów Służby Bezpieczeństwa MSW. Działania te miały na celu pokazanie społeczeństwu za pośrednictwem fikcyjnej organizacji pod nazwą OKO (Ogólnopolski Komitet Obrony) w postaci przewodniczącego NSZZ "Solidarność" jako agenta SB wykonującego wszystkie zalecenia swoich opiekunów. (...) Pierwszy etap działań polegał na "zmontowaniu działalności" tajnego współpracownika "Bolek", to jest Lecha Wałęsy (...) Korzystając ze wszystkich dostępnych materiałów, tj. stenogramów przemówień Lecha Wałęsy wygłoszonych w różnych miastach Polski, komunikatów Biura Bezpieczeństwa, materiałów techniki operacyjnej, sporządziliśmy kilka doniesień, z których ostatnie nosiło datę prawdopodobnie 1981 rok.(...) Po konsultacjach i odpowiednich poprawkach "dokumentom" nadano właściwą szatę graficzną (charakter pisma tajnego współpracownika "Bolek)" .

Sam list Lecha Wałęsy zebrał popracie dyskutantów na forum - Brawo Panie Prezydencie! Pelne Poparcie , Lechu! Trzymaj się! Kochamy Ciebie! . Odmienne głosy pojawiały się sporadycznie.

Jak twierdzi redakcja portalu Gazeta.pl, Lech Wałęsa odwiedził to forum nie po raz pierwszy.

Magdalena Górak